Kronika

Tre të shoqëruar nga Policia në Prizren për mosrespektim të vetizolimit

Tre të shoqëruar nga Policia në Prizren për mosrespektim të vetizolimit
10:55 | 24 Korrik 2020

Tre persona janë shoqëruar në polici, pasi nuk kanë respektuar masën e vetizolimit, e që janë të infektuar më COVID-19.

Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur në Prizren.

“Është raportuar se tre të dyshuar meshkuj kosovar janë takuar në rrugë të cilët nuk e kanë respektuar vendimin lëshuar nga Qeveria. Të njëjtit janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullte”, thuhet në njoftimin e policisë.

KEDS zë 156 persona duke e vjedhur energjinë elektrike për një javë

Të tjera