[wp-story]

Kronika

Tre të plagosurit në Pejë janë familjarë, babë, bir e nip

Tre të plagosurit në Pejë janë familjarë, babë, bir e nip
23:28 | 02 Janar 2021

Mbrëmja e sotme nuk ishte e qetë në Pejë.

Atje pati të shtëna me armë zjarri, nga të cilat, mbetën të plagosur tre persona.

Të plagosur mësohet se janë Andi, Fisnik dhe Shaban Dobraj. Ata mes vete janë babë, bir, e nip.

“Shabani është babai i Andit, ndërsa Fisniku është djali i axhës së Andit, pra nipi i Shabanit“, thonë burimet e Sinjalit.

Dy prej tyre janë në gjendje të rëndë dhe janë dërguar në QKUK, ndërsa njëri është i plagosur lehtë dhe është duke u mjekuar në spitalin rajonal në Pejë.

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera