[wp-story]

Lajme

Tre minuta para mbylljes së afatit LDK aplikon për certifikim, Abrashi thotë se do të fitojnë

Tre minuta para mbylljes së afatit LDK aplikon për certifikim, Abrashi thotë se do të fitojnë
18:08 | 16 Janar 2021

Sekretari i përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arban Abrashi ka dorëzuar listën e LDK’së për certifikim në KQZ.

Ai tha se pavarësisht garës së ashpër që mund të të zhvillohet në zgjedhjet e 14 shkurtit, LDK’ja do të dal fituese.

Për sa i përket listës zgjedhore, Abrashi theksoi se nuk do të publikohet deri në përfundimin e hetimeve nga KQZ’ja.

“Sot në kuadër të rregullave të KQZ’së, LDK’ja në kuadër të orarit e ka dorëzuar listën që besoj që do të jetë më e mira dhe që udhëhiqet nga kryeministri Avdullah Hoti. Sado që të jetë një garë e ashpër LDK’ja do të jetë fituese e zgjedhjeve. Nuk ngutemi sepse e kemi edhe një orar për hetim nga KQZ’ja. Në ditët në vijim gjatë fushatës do t’i prezantojmë kandidatët dhe 10 e parë”, ka thënë Abrashi.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera