Sport

Trajneri i Kosovës arsyetohet për humbjen e hidhur në Belfast

Trajneri i Kosovës arsyetohet për humbjen e hidhur në Belfast
20:52 | 24 Shtator 2022

Përfaqësuesja e Kosovës i ka nisur me humbje ndeshjet e muajit shtator, raporton FrontOnline.

“Dardanët” ishin sonte mysafirë të Irlandës së Veriut në kuadër të Ligës së Kombeve, grupi 2, Liga C.

Ndeshja e zhvilluar në “Wisdor Park” u mbyll baras 2:1 në favor të vendasve.

Trajneri francez i Kosovës, Alain Giresse komentoi humbjen  në deklaratën për “SuperSport”, ku ndër të tjera tha:

“Rezultati është ky, e pamë lojën. Nuk e meritonim humbjen duke para parasysh lojën tonë, por ky është futbolli. Ndeshja ndahet në dy pjesë. Të parën e menaxhuam shumë mirë. Në pjesën e dytë patë një reagim nga Irlanda e Veriut”, tha Giresse.

Më vjen keq për rastet e shumta që nuk i konkretizuam. Është pjesa teknike dhe mosreagimi i mirë pas atyre rasteve të humbura. Nuk i shfrytëzuam rastet, prandaj jemi në këtë situatë që jemi”, tregoi ai mes tjerash./FrontOnline/

Banorja e 13-të e BBVK rrëfen ngjarjen e frikshme që i ka ndodhur

Të tjera