×
 • Sport
 • Sport

  Trajneri i Çekisë jep dorëheqje pasi e dërgoi këtë Kombëtare në Evropian

  FrontOnline
  21 Nëntor 2023

  Selektori i Republikës Çeke, Jaroslav Silhavy nuk do të jetë më trajner i kësaj Kombëtareje.

  Lajmi është bërë i ditur pasi kjo Kombëtare e siguroi kualifikimin në Kampionat Evropian.

  Silhavy e udhëhoqi Republikën Çeke drejt çerekfinales së Euro 2020.

  Por, ai befasisht hoqi dorë nga kjo Kombëtare pasi e kualifikoi në Euro 2024 pas fitores së mbrëmshme ndaj Moldavisë me rezultat të pastër, 3:0.

  Siç dihet, Çekia ishte në grup me Shqipërinë dhe përfundoi si e dyta në grup pas liderëve Kuqezi.

  Sipas burimeve, presioni ndaj tij ishte enorm dhe kjo luajti rol në vendimin e tij. /Gazeta Express/

  Cilësi, gatim dhe shpërblim
  Nga Rubrika
  Sport03 Dhjetor 2023
  Jean Clear Todibo është aktualisht pjesë e Nice në Ligue 1 dhe po shkëlqen me këtë skuadër që aktualisht ka një nga...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Fundjava do të përfundojë me një super ndeshje në program. Kampioni në fuqi, Barcelona do të përballet me Atletico Madridin sonte me...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Në Hamburg të Gjermanisë u hodh shorti për fazën finale të Euro 2024 teksa Franca u shortua në Grupin D së bashku...
  Të tjera
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Pas vrasjes së Liridona Ademajt, dhjetëra qytetarë në Tiranë kanë dalë në protestë, me thirrje kundër vrasjeve të vajzave dhe grave. Protestuesit...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Leonard Ademaj shkoi në mëngjes në Gjykatën Themelore në Prishtinë, aty ku tre të dyshuarit për vrasjen e motrës së tij, përfshirë...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Fundjava do të përfundojë me një super ndeshje në program. Kampioni në fuqi, Barcelona do të përballet me Atletico Madridin sonte me...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Në Hamburg të Gjermanisë u hodh shorti për fazën finale të Euro 2024 teksa Franca u shortua në Grupin D së bashku...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Mbrëmë banorët e Big Brother VIP Kosova kanë realizuar sfidës së kapitenit. Gjatë sfidës, ishte Buci ai që ngacmoi Edonën. Ai e...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Gani Gërmia nuk është duke i ndalur shakatë e tij me banorët e tjerë të shtëpisë së Big Brother VIP Kosova 2....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.