[wp-story]

Lajme

Trajkoviqi ironizon me padinë që i ka bërë në Beograd, Milan Radojiçiqi

Trajkoviqi ironizon me padinë që i ka bërë në Beograd, Milan Radojiçiqi
19:07 | 13 Shtator 2019

Milan Radojiçiq e ka paditur në Gjykatën e Lartë në Beograd, politikanen serbe të Kosovës, Rada Trajkoviq.

Lajmin e ka bërë publik vetë Trajkoviq, në një postim në profilin saj në Twitter. Sipas saj padia është për dëmtim të nderit dhe reputacionit të Radojiçiqit.

Tutje ajo ka ironizuar me faktin që padia është bërë në Beograd, nga personi që, siç ka thënë, deri vonë ka pretenduar se është subjekt i sistemit të dajretësisë në Kosovë. Radojiçiqin e ka quajtur qytetar të ndershëm.

Më poshtë mund ta lexoni të plotë postimin e Trajkoviqit:

“Qytetari i ndershëm”, Milan Radojiçiq, që deri dje ka thënë se është subjekt i sistemit të drejtësisë së Kosovës, e jo të Serbisë, më ka paditur për “lëndim të nderit dhe reputacionit” në Gjykatën e Lartë në Beograd.

Avokati i tij është Goran Petronijeviq, mbrojtësi i vjetër i ekipit të Kosovës.

Jo kjo nuk është shaka.

P. S. Mbrohem me poligraf.

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera