[wp-story]

Bota/Rajoni

Tragjedi në Egjipt, treni del nga shinat dhe i shkel për vdekje dhjetëra persona

Tragjedi në Egjipt, treni del nga shinat dhe i shkel për vdekje dhjetëra persona
09:59 | 19 Prill 2021

Të paktën 11 persona humbën jetën dhe mbi 100 të tjerë mbetën të lënduar kur një tren pasagjerësh doli nga shinat në Egjipt.

Aksidenti me trenin e linjës Mansoura-Kajro ndodhi në provincën Qalyubia, në veri të kryeqytetit ku të paktën 4 vagonë dolën nga shinat.

Ministria e Shëndetësisë konfirmon se bilanci i viktimave mund të rritet më tej pasi shumë nga të lënduarit në aksident ndodhen në gjendje të rëndë.

 

 

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera