[wp-story]

Kronika

Trafikuan një femër për shërbime seksuale, 3 të arrestuar në Prishtinë

Trafikuan një femër për shërbime seksuale, 3 të arrestuar në Prishtinë
10:43 | 25 Shtator 2019

Policia e Kosovës, pas një pune hetimore ka arrestuar dje tre persona, dy shtetas kosovarë dhe një shtetas i Shqipërisë, për shkak të dyshimit se kishin kryer veprën penale trafikim me njerëz dhe shërbime seksuale të viktimës së trafikimit.

Viktima femër siç njofton Policia e Kosovës, ka pranuar trajtim mjekësor.

Njëri nga të dyshuarit është dërguar në mbajtje kurse dy tjerët janë liruar me procedurë të rregullt.

 

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera