[wp-story]

Sport

Tottenhami mposhtë Cityn, merr kreun e tabelës

Tottenhami mposhtë Cityn, merr kreun e tabelës
20:27 | 21 Nëntor 2020

Skuadra vendase fitoi me rezultat 2 – 0, shkruan lajmi.net.

Pas vetëm pesë minutave lojë Heung-Min Son zhbllokoi rezultatin, duke realizuar pas asistimit të Ndombeles.

Golin e dytë që njëkohësisht ishte i fitores për Spurs e realizoi Lo Celso pas 35 sekondave që u inkuadrua në lojë (65′).

Me këtë fitore, Tottenhami merr kreun e tabelës me 20 pikë, derisa City renditët në pozitën e 10-të me 12 pikë./Lajmi.net/

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera