[wp-story]

Bota/Rajoni

Tmerroi turistët spanjollë, gjykata e Vlorës dënon Mihal Kokëdhimën

Tmerroi turistët spanjollë, gjykata e Vlorës dënon Mihal Kokëdhimën
16:42 | 17 Dhjetor 2019

Sot gjykata e Vlorës dha dënimin për pronarin e lokalit “Panorma” në Porto Palermo, i cili gjatë muajit gusht tmerroi një familje spanjolle duku iu hedhur mbi kofanon e makinës.

Kokëdhima u dënua me 1 vit burg për akuzat e ‘kanosjes’, “dëmtime të tjera me dashje’ dhe ‘shkatërrim prone’.

Kujtojmë që porosia me peshq bëri që Kokëdhima të hidhej mbi kofanon e makinës me të cilën udhëtonte familja e biznesmenit të njohur spanjoll Eugenio Galdon, themelues i kompanisë ‘ONO’.

Teksa makina ishte në ecje Kokëdhima qëndroi mbi kofanon e saj për më shumë se 8 kilometra.

Pas kësaj ngjarje ai u arrestua dhe u burgos.

Ndërsa pak më vonë IKMT i shembi edhe lokalin pasi ishte ndërtuar pa leje.

Ky nuk ishte rasti i vetëm i problemeve që Kokëdhima kishte pasur me klientët, pasi edhe të tjerë më herët ishin ankuar për sjelljen e tij, por edhe për çmimet e shtrenjta.

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera