Gjuha:
×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  Tjetër aksident në Prizren, vetura ndeshet me motorçiklistin – lëndohet një person

  FrontOnline
  25 Korrik 2020

  Një aksident mes një veture dhe motori ka përfunduar me lëndimin e personit që drejtonte këtë të fundit, rasti ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Prizren.

  Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar Togeri i Policisë në Prizren, Shaban Osmanollaj.

  “Rreth orës 06:53 ka ndodhur një aksident trafiku ndërmjet një veture  dhe një motoristi , ku si pasojë e aksidentit drejtuesi i motorit ka pësuar lëndime dhe pas tretmanit mjekësor i njëjti është liruar për në shtëpi. Deri te aksidenti kishte ardhur nga pakujdesia e drejtuesit të automjetit i cili duke marrë kthesë në anën e  majtë nga rruga “Ekrem Rexha” në drejtim të udhekryqit kishte goditur motorçiklistin që si pasojë kemi lëndime dhe dëme materiale në automjet dhe motoçikletë. Rasti është duke u trajtuar nga hetimet e njësisë së komunikacionit rrugor në Prizren”, konfirmoi Osmanollaj.

  Sot në Prizren ndodhi edhe një aksident me fatalitet, një grua është goditur nga një furgon duke ndërruar jetë në vendin e ngjarjes.

  EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 
  Nga Rubrika
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kritikuar partitë opozitare për reagimet e tyre ndaj situatës politike në Kosovë. Limaj ka vënë...
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i PDK-së dhe ish-komandanti i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka gabuar që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri, Alastair King-Smith, tha se mbeten të shqetësuar për tensionet në veri të Kosovës duke shtuar...
  Të tjera
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i VV-së Armend Muja nuk ka pranuar se ka përplasje mes Kosovës dhe aleatëve kyç, SHBA-së dhe BE-së sa i përket...
  Vip08 Qershor 2023
  Xhuli, ditët e fundit po kalon pushimet në Turqi. Por, me postimin e fundit të Atdheut, u kuptua se edhe ai është...
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku është kryetari i parë që nuk e ka përjashtuar mundësinë e parë që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Presidentja e Hungarisë, Katalin Novak, ka thënë se nëse diçka ndodhë në Kosovë, situata mund të eskalojë shpejt. E para e shtetit...
  Lajme08 Qershor 2023
  Nisma e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për ta rrëzuar Qeverinë Kurti II nuk duket se po merr përkrahje nga partitë tjera...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Ditën e sotme është publikuar lista e vendeve më pak të lumtura në botë. Sipas “indeksit të mjerimit” vjetor, varfëria, inflacioni dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.