×
 • Sport
 • Sport

  Tifozët shfaqin një flamur gjigant të Shqipërisë në tribunën ballore të stadiumit

  FrontOnline
  20 Nëntor 2023

  Teksa na ndajnë vetëm disa minuta para fillimit të ndeshjes Shqipëri – Ishujt Faroe, tifozët kanë shfaqur një flamur gjigant të Shqipërisë në tribunën ballore të stadiumit.

  Atmosferë festive po mbizotëron në shkallët e stadiumit “Air Albania” teksa të gjithë tifozët në stadium janë përgatitur që të festojnë kualifikimin e Shqipërisë në Euro 2024 që do të mbahet në Gjermani.

  Shqipëria synon që këtë fushatë kualifikuese ta përmbyll si lidere e grupit andaj për të realizuar këtë qëllim, kuqezinjve iu duhet të paktën një pikë në këtë takim.

  Interesimi për këtë ndeshje ka qenë mjaft i madh me tifozët që ishin mbledhur para stadiumit gjatë ditës duke i dhënë Tiranës një ngjyrë tjetër me flamuj dhe simbole kombëtare./

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Sport04 Dhjetor 2023
  Shqipëria njohu kundërshtarët në finalet e Europianit “Gjermani 2024”, ku do të përballet me Italinë, Kroacinë dhe Spanjën. Kundërshtarë të fortë në...
  Sport04 Dhjetor 2023
  Midis pjesës së parë dhe të dytë të ndeshjes midis Lille dhe Metz, qindra lodra pelushi u hodhën në fushë për një...
  Sport04 Dhjetor 2023
  Manchester City dhe Tottenham barazuan 3-3 në derbin e xhiros së 17-të të Ligës Premier. Golashënues për Manchester Cityn ishin Phil Foden,...
  Të tjera
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës ka reaguar pas raportimeve për operacionin e kryer pa anestezion dhe mosoperimin e një pacienti...
  Kronika04 Dhjetor 2023
  Janë lënduar katër persona në një aksident trafiku në rrugën Prishtinë-Gjilan. Për Front Online detaje ka dhënë zëdhënësja e Policisë së Kosovës...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Këshilli për Mbrojtjen e Lirive dhe të Drejtave të Njeriut ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës Speciale që t’ua ndalojë vizitat, telefonatat...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Është rivarrosur trupi i Liridona Ademajt në fshatin Rracaj të Gjakovës. Ajo me kërkesë të familjes është zhvarrosur nga varrezat e fshatit...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla po merr pjesë në rivarrimin e Liridona Ademajt, 30-vjeçares e cila u vra mizorisht të...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Sot, nga fshati Cermjan është zhvarrosur trupi i Liridona Ademajt. Me kërkesë të familjarëve, rivarrimi është duke u bërë në Rracaj të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.