×
 • Sport
 • Sport

  Tifozët e Kosovës, “Dardanët” nisen drejt Greqisë, do ta mbështesin Kosovën në ndeshjen e nesërme

  FrontOnline
  13 Nëntor 2021

  Tifogrupi i Përfaqësueses së Kosovës, “Dardanët” tashmë janë nisur për në Athinë.

  “Dardanët” do të jenë prezent nesër në “Toumba Arena” në Selanik, shkruan FrontOnline.

  Nesër Kosova e luan ndeshjen e fundit eliminatore për “Katar 2022” ndaj Greqisë.

  Tifogrupi i “Dardanëve” ka bërë të ditur se një grup është nisur drejt shtetit grek.

  Ndryshe, për të dy përfaqësueset do të jeta ndeshja e tetë dhe e fundit në Grupin B.

  Grekët janë në pozitën e tretë me nëntë pikë, kurse “Dardanët” në pozitën e pestë ose të fundit, me katër pikë./FrontOnline/

  Banori/banorja i/e dhjetë: Jeta të ofron njerëz të këqij, por unë ua gjej vendin
  Nga Rubrika
  Sport20 Korrik 2024
  Skuadra e Juventusit është nisur për në Gjermani ku do të përgatitet për sezonin e ri 2024/25. Në listën e trajnerit Thiago...
  Sport20 Korrik 2024
  Në ceremoninë e hapjes, Nora dhe vëllai i saj, Akil Gjakova, do të mbajnë flamurin e vendit të tyre, të dorëzuar nga...
  Sport20 Korrik 2024
  Trajneri i Atalantas, Gian Piero Gasperini, shprehet i emocionuar për sfidën ndaj Real Madridit në Superkupën e Evropës, e cila do të...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.