Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Thyen 9 vetura të kosovarëve, një muaj paraburgim për shtetasin palestinez

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Gjykata Themelore në Prishtinë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës një muaj paraburgim kundër të pandehurit K.B. për shkak se ka kryer veprat penale asgjësim apo dëmtim i pasurisë, dhe vjedhje e rëndë.

  Gjykata ka vlerësuar se paraburgimi është masë adekuate për zhvillimin e papenguar në këtë çështje penale, pasi që ekzistojnë rrethanat që tregojnë rrezikun se po të gjendet në liri i pandehuri mund të arratiset, pasi që i njëjti është me shtetësi palestineze dhe ka aplikuar për të drejtën për azil në Qendrën e Azilit në Magure, dhe është person me shtetësi të huaj, andaj mund ta fshehë identitetin e tij të vërtetë dhe të përsërisë ose të kryejë vepra tjera penale.

  K.B. dyshohet se ka kryer këto vepra penale në Prishtinë brenda një dite në intervale të ndryshme kohore, duke vjedhur një automjet dhe gjithashtu me anë të një mjeti të paidentifikuar ka thyer rreth 9 automjete dhe ka marrë gjësende të ndryshme.

  Palët kanë të drejtë ankese kundër këtij vendimi në Gjykatën e Apelit të Kosovës./FrontOnline/

  Ambasadorja e parë e Izraelit në Kosovë, e impresionuar me punën në Comodita
  Nga Rubrika
  Kronika25 Mars 2023
  Dy perona janë arrestuar në Veri, në Komunën e Leposavicit, pasditen e djeshme rreth orës 20:50. Atyre u gjetën rreth 4 kilogramë...
  Lajme25 Mars 2023
  Një objekt ka marrë flakë në qytetin e Pejës. Lidhur me rastin për Front Online ka folur edhe zëdhënësi i Policisë së...
  Lajme25 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës ka përkujtuar tre aktivistët e vrarë të Kosovës më 24 dhe 25 mars në vitin 1999 nga forcat serbe....
  Të tjera
  Bota/Rajoni25 Mars 2023
  Sindikatat dhe qytetarët në Francë kanë njoftuar përshkallëzimin e protestave pas një vendimi për të rritur moshën e pensionit nga 62 në...
  Lajme25 Mars 2023
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti të dielën do të jetë për vizitë zyrtare në Shqipëri. Ai atje do të zhvillojë...
  Lajme25 Mars 2023
  Kategoria e pensionistëve në vendin tonë po vazhdon të mbetet sfidë në vete. Pensionet e tyre janë më të ultat në rajon....
  Bota/Rajoni25 Mars 2023
  Një adoleshente, e cila u dogj e gjallë nga ish-partneri, dha frymën e fundit në spitalin ku po kurohej, pas pesë ditësh...
  Vip25 Mars 2023
  Vitin 2017, Luiz Ejlli dhe Rezarta Smaja morën pjesë në Festival me këngën ‘Ra një yll’ me tekst nga Agim Doçi. Ajo...
  Lajme25 Mars 2023
  Ikja e profesionistëve shëndetësor, inflacioni shumë i lartë e ndërprerja e investimeve kapitale, janë disa nga dështimet që i përmendin Partia Demokratike...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.