×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Thaçi: Takimi në Uashington, shënon rifillimin e një procesi shumë të rëndë, njëherit një kthesë historike

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  Takimi i Uashingtonit do të jetë një kthesë historike për shtetin e Kosovës, raporton Front Online.

  Kështu ka thënë Presidenti i vendit Hashim Thaçi në një konferencë për medie.

  Sipas tij, nga Uashingtoni gjithmonë kanë ardhur lajme të mira dhe beson se kështu do të ndodhë edhe në takimin e 27 qershorit.

  Ndonëse presidenti e pranon se do të jëtë një proces shumë i rëndë.

  “Takimi i Uashingtonit po afrohet. Institucionet e kane marrë me përgjegjësi këtë takim. Shkojmë atje me parime të qëndrueshme. E falënderojmë Grenellin. Takimin në Uashington e konsiderojmë si kthese shtetërore. Delegacioni shkon për të përfaqësuar dinjitetshëm interesat e popullit. Vendi ynë është i bekuar që ka mbështetjen e SHBA-ve. Do të punojmë që ta arrihet marrëveshja paqësore. Në këtë mënyre i hapim rrugë njohjes reciproke dhe anëtarësimit në organizatat ndërkombëtare. Kam besim të plotë që takimi do të kontribuojë për konsolidimin e brendshëm dhe të jashtëm. Do të shkojmë atje me flamurin shtetëror të Kosovës që paraqet integritet të plotë territorial. Çdo paragjykim dhe spekulim tjetër është i panevojshëm. BE-ja hyn e hendikepuar në këtë proces meqë nuk ka liberalizuar vizat”, u shpreh ai. /FrontOnline/

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/1807914112684258/

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Fotografia është publikuar në emisionin Opinion në Tv Klan mbrëmjen e sotme. Në këtë fotografi është Liridona Ademaj me motrën e saj....
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MASHTI), Arbërie Nagvaci i akuzon qeverisjet e kaluara për rezultatet e dobëta të nxënësve kosovarë...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Të martën mbrëma vëllau i Liridona Ademajt, Leonard Ademaj, ka shkruar në Facebook duke kërkuar drejtësi të shpejtë dhe profesionale, “pa vonesa...
  Të tjera
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Një nënshtetas i Bullgarisë është rrahur në orët e vona të së martës në Prishtinë. I dyshuari është dërguar në Emergjencën e...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  I dyshuari i pestë për vrasjen e dyfishtë në Maqedoni, Ljupço Palevski, është arrestuar nga policia e Turqisë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Informacionet...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Prokuroria Themelore në Prishtinë, në dosjen e dorëzuar në Gjykatën Themelore në Prishtinë më 2 dhjetor 2023, tregon veprimet që pretendohet se...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Konkurrenti i Big Brother VIP Kosova, Lumbardhi nuk është ndjerë mirë gjatë mbrëmjes së sotme. Ai ka pasur dhimbje stomaku, derisa në...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Konkurrentja e re e Big Brother VIP Kosova, DJ Miss Rose ka zhvilluar një bisedë me Ilirianën. Mes një bisede disa minutëshe,...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Kosova është renditur pothuajse në vendet e fundit në rezultatin e testit PISA për vitin 2022. Ajo është renditur në vendin e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.