×
 • Lajme
 • Lajme

  Thaçi: Nuk kam informatë nëse Trump do të jetë pjesë e takimit në Shtëpinë e Bardhë

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është pyetur nëse presidenti amerikan, Donald Trump do të jetë pjesë e takimit të 27 qershorit në Shtëpinë e Bardhë.

  Thaçi ka thënë se nuk ka ndonjë informacion për këtë çështje, nëse mund të ketë një takim me presidentin amerikan.

  “Unë nuk kam ndonjë informatë nuk kam parë ndonjë plan, nuk kam ndonjë sinjal që në takimin që mund të ndodhë me 27 mund të jetë presidenti Trump. Ne do të punojmë fuqishëm që fillimisht të koncentrohemi në arritjen e marrëveshjes dhe në çështjet që kanë mbetur peng tash e shumë vite mes dy vendeve, s ai përket çështjeve protokollare, edhe ambasadori Grenell edhe këshilltari për siguri O’Brien, do të na njoftojnë me kohë për çdo hap që do të marrin”, ka thënë Thaçi për T7.

  Ndryshe, New York Times ka raportuar sot se një takim me presidentin Donald Trump me 27 qershor do ta ketë presidenti serb, Aleksandër Vuciq.

  Përfito FALAS një pushim për çift në Budva
  Nga Rubrika
  Lajme23 Shtator 2023
  Është arrestuar një person në Shqipëri i cili po transportonte 27  emigrantë në drejtim të Kosovës. Emigrantët kishin paguar nga 200-400 euro...
  Lajme23 Shtator 2023
  Eksperti i sigurisë Drizan Shala, tha se nëse KFOR do i mundësojë Vuçiçit që ai të vizitojë Manastirin e Graçanicës, do të...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka qëndruar sot për vizitë në Lipjan. Ai atje është takuar me bashkëpartiakët e tij. Këtë Haradinaj...
  Të tjera
  Sport23 Shtator 2023
  Carlo Ancelotti ka dhënë detaje të reja se kur do të kthehet Vinicius Jr nga lëndimi. Në fakt sulmuesi brazilian ka lënë...
  Vip23 Shtator 2023
  Modelja 25 vjeçe, ka sfiluar për markat “Fendi” dhe “Versace”, ku “ka fërkuar shpatullat” me Gigi Hadid. Leonardo DiCaprio është në lidhje...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka qëndruar sot për vizitë në Lipjan. Ai atje është takuar me bashkëpartiakët e tij. Këtë Haradinaj...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën për shkak të një zjarri që ra në një fabrikë topash golfi në Tajvan, tre...
  Kronika23 Shtator 2023
  Policia në Kaçanik të premten ka arrestuar një të mitur. Të njëjtit i kanë gjetur një revole me 3 copë fishekë. Me...
  Lajme23 Shtator 2023
  Dragan Milloviq, Illija Elezoviq dhe Zoran Kostiq janë tre serbët e dyshuar për krime lufte për të cilët Gjykata Themelore në Prishtinë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.