×
 • Lajme
 • Lajme

  Thaçi: Nga sot, Lista Serbe duhet të shpallet organizatë terroriste

  FrontOnline
  26 Shtator 2023
  Deputeti i VV-së, Halil Thaçi thotë se nga sot Lista Serbe duhet të shpallet organizatë terroriste.

  Thaçi përmes një shkrimi në “Facebook” thotë se me vendimin e fundit që kanë marrë për shpallen e tri ditë zije, sipas tij, e kanë pranuar që qëndrojnë në vijë të njejtë me terroristët e vrarë në Bajnskë.

  “Çdo individ apo subjekt, kushdo qoftë ai që mbështet terroristet në çfarë do forme duhet të ndiqet penalishit nga institucionet e shtetit të Republikës së Kosovës”, shkruan tutje Thaçi.

  Shkrimi i plotë:

  Nga sot Lista Serbe duhet të shpallet organizatë terroriste!

  Edhe vetë ky i ashtuquajturi subjekt politikë, sot pas shpalljes tri ditë zije e paska pranuar që qëndron në vijë të njejtë me terroristet e vrarë në Bajnskë.

  Çdo individ apo subjekt, kushdo qoftë ai që mbështet terroristet në çfarë do forme duhet të ndiqet penalishit nga institucionet e shtetit të Republikës së Kosovës.

  KEDS njofton për ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt. Ajo përmes, një postimi në profilin e saj në...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Për BE-në, kapitulli 35 është bërë mjet shantazhi për të detyruar Serbinë të njohë Kosovën, tha sot i sanksionuari i SHBA-ve dhe...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Presidentja Vjosa Osmani është takuar me kryeministren e Danimarkës, Mette Frederiksen, me të cilën tha se foli edhe për zhvillimet e fundit...
  Të tjera
  Vip02 Dhjetor 2023
  Një moment qesharak ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së premtes në shtëpinë e Big Brother VIP Kosova. Kaderi...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  I ngarkuari me punë ne Ambasadën e Kosovës në Senegal, Sami Halili, ka njoftuar sot se Ministrja e Punëve të Jashtme të...
  Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
  Një 84-vjeçar humbi jetën, dy persona u plagosën dhe shtëpia u shkatërrua nga një shpërthim që ndodhi në një shtëpi në kryeqytetin...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Grupi Parlamentar i AAK-së ka mbajtur konferencë për medie ku ka kritikuar Qeverinë për planifikim jo të duhur të buxhetit për vitin...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, tha se Qeveria Kurti është kundër fjalës së lirë, derisa ka përmendur deklaratat përçmuese të zyrtarëve të...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Të dielën do të mbahet seanca fillestare ndaj Naim Murselit, i cili dyshohet se ka organizuar vrasjen e bashkëshortes së tij, tashmë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.