[wp-story]

Lajme

Thaçi: Kosova i është mirënjohëse Italisë për mbështetjen

Thaçi: Kosova i është mirënjohëse Italisë për mbështetjen
16:12 | 15 Gusht 2019
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në takim ambasadorin e Italisë në Prishtinë, Piero Cristoforo Sardi. Thaçi ka thënë se Kosova dhe populli i saj i janë mirënjohëse Italisë për mbështetjen e vazhdueshme.

“Është gjithmonë kënaqësi të takohem me Ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi. Dy shtetet tona kanë marrëdhënie të shkëlqyera dhe jemi mirënjohës për mbështetjen e vazhdueshme të Italisë për popullin dhe shtetin e Kosovës”, ka shkruar Thaçi në llogarinë e vet në “Facebook”.

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera