Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Thaçi kërkon të bëhet i ditur plani për organizmin e mësimit

  FrontOnline
  14 Gusht 2020

  Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Evgjeni Thaçi, ka kërkuar që të bëhet e ditur mënyra e organizmit të mësimit, i cili pritet të fillojë në shtator.

  Sipas saj, sistemi nuk guxon të mbështetet në 1 milion fonde.

  “Qeveria do të duhej t’i kishte të zgjedhura këto çështje. Klasa e parë, e dyta, e gjashta dhe e dhjeta janë me fillim të ndjeshëm dhe me ndërrim të mësimdhënësve, të paktën për to Ministria do të duhej të kishte një plan të përfunduar”, ka theksuar Thaçi.

  Sipas saj, koha për të vepruar është “dje”

  KEDS njofton se këto vende do mbesin pa energji elektrike
  Nga Rubrika
  Lajme09 Qershor 2023
  Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu ka mohuar se sot është ndaluar nga KFOR-i për ta vizituar në zyrën e tij kryetarin e...
  Lajme09 Qershor 2023
  Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka folur për raportimet e shumta për mundësinë e vendosjes së sanksioneve ndaj Kosovës nga SHBA dhe...
  Lajme09 Qershor 2023
  Këshilltarja politike për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc në Qeverinë e Kosovës, Ardita Sinani ka reaguar pas lajmit për arrestimin e kreut të Shtëpisë...
  Të tjera
  Lajme09 Qershor 2023
  Blerim Vela, shef i stafit të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar të premten se Policia e Serbisë e ka arrestuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Mbrëmjen e së enjtes Tregu i Gjelbër në Prishtinë u kaplua nga zjarri. Vendi shumëngjyrësh ku ekspozoheshin shumë produkte, u bë shkrumb...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur në qendër të Rrogozhinës, ku drejtuesi i një mjeti ka aksidentuar dy fëmijë dhe më pas...
  Lajme09 Qershor 2023
  Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Brod të Shtërpcës, ku janë lënduar dy persona. Këtë për Front Online e ka konfirmuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, tash e dy javë pozitën e tij po e ushtron nga zyra e gjendjes civile në fshatin...
  Lajme09 Qershor 2023
  KEDS ka njoftuar se gjatë ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa qytete të Kosovës. Në njoftimin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.