Lajme

Thaçi: Deklarata Kushtetuese e 2 korrikut 1990 është moment i paharrueshëm

Thaçi: Deklarata Kushtetuese e 2 korrikut 1990 është moment i paharrueshëm
12:40 | 02 Korrik 2020

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se Deklarata Kushtetuese e 2 korrikut 1990 është moment i paharrueshëm politik dhe historik.

Sipas tij, kjo deklaratë i bashkoi kosovarët në rrugën e pavarësisë.

“Si akt politiko-juridik ishte shprehje e vullnetit dhe aspiratave të popullit tonë për liri, demokraci dhe pavarësi, të cilat i institucionalizuam pas një procesi të gjatë me shumë sakrifica”.

“Mirënjohje të gjithë atyre që pandalshëm punuan për ta bërë Kosovën shtet të pavarur dhe sovran”.

 

Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…

Të tjera