[wp-story]

Lajme

Thaçi: Bajrami Rexhepi u gjet në pozita të rëndësishme sa herë që e kërkoi vendi

Thaçi: Bajrami Rexhepi u gjet në pozita të rëndësishme sa herë që e kërkoi vendi
09:32 | 21 Gusht 2019

President i vendit Hashim Thaçi, ka përkujtuar ish kryeministrin e Kosovës Bajram Rexhepi në dy-vjetorin e vdekjes së tij.

Thaçi thotë se Rexhepi u gjend në pozita të rëndësishme sa herë që e kërkoi vendi, si mjek i luftës e deri në pozitën e kryeministrit

Postimi i Thaçit në Facebook

Në përvjetorin e dytë të vdekjes, sot përkujtojmë ish kryeministrin e Republikës së Kosovës, Bajram Rexhepi, i cili u gjend në pozita të rëndësishme politike sa herë që e kërkoi vendi: si humanist, doktor i luftës, kryetar komune, ministër dhe kryeministër. Jemi gjithmonë krenarë dhe mirënjohës për kontributin e çmuar të tij për lirinë, pavarësinë dhe forcimin e institucioneve të Kosovës./FrontOnline/

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera