Gjuha:
×
 • Kronika
 • Kronika

  Tetë të dyshuar për ‘mashtrim’ dhe ‘ pjesëmarrje në krim të organizuar’, kërkohet caktim i paraburgimit

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Prokuroria Speciale e Kosovës, ka bërë kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit në Gjykatën Themelore në Prishtinë ndaj 8 të dyshuarve A.K., K.B., F.G., A.S., H.K., L.B., L.B., E.Z.

  Kërkesa për caktimin e paraburgimit prej 30 ditësh është bërë për shkak se dyshohen për veprat penale “Mashtrimi” si dhe “Pjesëmarrja apo organizimi i grupit kriminal të organizuar”.

  “Departamenti Special, në afat prej 30 ditësh, ndaj tetë (8) të dyshuarve me inicialet A.K., K.B., F.G., A.S., H.K., L.B., L.B., E.Z,, për veprat penale “Mashtrimi” nga neni 323 paragrafi 4 lidhur me nenin 31 të KPK-së, si dhe “Pjesëmarrja apo organizimi i grupit kriminal të organizuar” nga neni 277 i KPK-së”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë Speciale. /Express

  Petrol Company hap komunitet në Viber për klientët e saj
  Nga Rubrika
  Kronika31 Mars 2023
  Policia Rajonale e Komunakacionit Rrugor në Ferizaj ka indentifikuar shoferin, i cili me datën 29.03.2023 tek nënkalimi i qytetit në Ferizaj drejtoi...
  Kronika31 Mars 2023
  Në Ferizaj është arrestuar një burrë pasi dyshohet se ka shkuar në vendin e punës të një gruaje dhe ia ka marrë...
  Kronika31 Mars 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se në veriun e vendit janë djegur edhe tri vetura me targa RKS. Të njëjtat iu përkasin...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i Unionit Shqiptar në Kroaci, Esat Çollaku, ka thënë se ka parë një mobilizim të jashtëzakonshëm përpara fillimit të “Marshojmë për...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës e ka cilësuar rritjen e çmimit të energjisë si të padrejtë e të papërballueshëm për qytetarët. Në faqen...
  Lajme31 Mars 2023
  Sa herë që dilte nga shtëpia, me vete merrte edhe biçikletën. Fundjavën që lamë pas, atë e la në vendin e zakonshëm,...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Shqiptarja Zenepe Uruci, 56 vjeçe u vra pasditen e djeshme në Itali nga bashkëshorti i saj Xhafer Uruci, 62 vjeç. Shqiptari e goditi 5...
  Vip31 Mars 2023
  Donald Veshaj ka thumbuar Olta Gixharin por edhe Efin për eksperiencën e tyre në Big Brother Vip Albania. Në programin që drejtohet...
  Ekonomi31 Mars 2023
  Kosova dhe Maqedonia e Veriut kanë nënshkruar sot një memorandum mirëkuptimi në mes të dy prodhuesve më të mëdhenj të energjisë elektrike...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.