×
 • Auto
 • Auto

  Tesla ka prodhuar një produkt që as Elon Mask nuk e di

  FrontOnline
  13 Shtator 2023

  Kompania Tesla në Kinë lançoi një produkt të ri dhe e ofroi atë në një seri të kufizuar.

  Bëhet fjalë për një lugë, forma e së cilës i ngjan Cybertruck-ut, prandaj tashmë është quajtur “lugë kibernetike”, dhe ofrohet si pjesë e ofertës së McDonald’s në Kinë.

  Gjatë periudhës promocionale do të ofrohen 50 mijë lugë çaji, të cilat do të tarifohen me një çmim jo fort të favorshëm prej katër dollarësh.

  Sawyer Merritt ishte një nga të parët që e vuri re këtë dhe ndau informacionin në profilin e tij X. Elon Musk ka reaguar me shpejtësi duke shkruar “fake news afaik” dhe në këtë mënyrë ka bërë të ditur se mendonte se ishte lajm i rremë. Megjithatë, pasi Merit ndau një klip nga profili zyrtar i Tesla në Weibo, Musk mbeti i mahnitur. E njëjta lugë u promovua nga McDonald’s në rrjetin Xiaohongshu.

  Edhe pse Tesla ka pasur kandidatë të shumtë për produktet më të pakuptimta në të kaluarën, shumë do të pajtohen që luga është kandidati më serioz./FrontOnline/

  Petrol Company hap komunitet në Viber për klientët e saj
  Nga Rubrika
  Auto23 Shtator 2023
  Tre nga markat më të mëdha nga Gjermania, Shtetet e Bashkuara dhe Japonia i kanë bashkuar forcat për të formuar një kompani...
  Auto22 Shtator 2023
  Shumica e veturave elektrike të prodhuara në Azi ka të ngjarë të përjashtohen nga një skemë franceze e subvencionimit për blerjen e...
  Auto21 Shtator 2023
  Audi ka hapur Qendrën e re të Sigurisë së Automjeteve në parkun e tij teknologjik në Ingolstadt të Gjermanisë. Objekti do të...
  Të tjera
  Vip26 Shtator 2023
  Ana Kabashi është mjaftë aktive në rrjete sociale. Ajo publikon foto të ndryshme, e njëra ndër ta është edhe kjo e fundit....
  Vip26 Shtator 2023
  Klea Huta ka përjetuar diçka të çuditshme dje. Moderatorja tha se një gjë e tillë nuk i kishte ndodhur kurrë më parë....
  Lajme26 Shtator 2023
  Dëshmitari i 27-të në rastin ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit në Dhomat e Specializuara të Kosovës e...
  Kronika26 Shtator 2023
  Një person në fshatin Korishë të Prizrenit ka raportuar në polici se persona të panjohur me përdorim force kanë depërtuar në objekt,...
  Lajme26 Shtator 2023
  Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka pritur në takim lamtumirës ambasadorin zviceran në Kosovë, Thomas Kolly. “Kryetari Konjufca i shprehu mirënjohje Ambasadorit...
  Lajme26 Shtator 2023
  Ngjarjet e fundit në Kosovë, ku mbetën të vrarë disa persona, shkaktuan ankth dhe shumë pyetje që mbeten ende pa përgjigje. Njëra...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.