Lajme

Tërmkolli parashikon zgjedhje të reja nacionale nëse VV-ja humb balotazhin në Prishtinë dhe Prizren

Tërmkolli parashikon zgjedhje të reja nacionale nëse VV-ja humb balotazhin në Prishtinë dhe Prizren
16:15 | 18 Tetor 2021

Ish-deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Tërmkolli ka parashikuar zgjedhje të reja nacionale në pranverë.

Përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, ajo ka thënë se nëse Vetëvendosje humb në balotazh në Prishtinë dhe në Prizren, atëherë zgjedhjet nacionale në pranverë do të jenë të pashmangshme.

Tërmkolli ka ironizuar me Kurtin duke i thënë se njëherë mundesh por pastaj s’mundesh.

“Njëherë, edhe mundesh, por pastaj s’mundesh! Nëse Albin Kurti me VV-në, në balotazh humbin në Prishtinë dhe Prizren, del se zgjedhjet nacionale bëhen të pashmangshme në pranverë”, ka shkruar ajo.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera