[wp-story]

Bota/Rajoni

Tërmeti me magnitudë 5.8 ballë trondit Iranin

Tërmeti me magnitudë 5.8 ballë trondit Iranin
12:37 | 18 Prill 2021

Një tërmet me magnitudë 5.8 ballë u regjistrua në Iran, në Bandar-e Gonaveh, në rajonin e Bushehr, përgjatë Gjirit Persik. Kjo është raportuar nga Instituti Gjeofizik Amerikan USGS.

Tërmeti ndodhi në një thellësi prej 10 kilometrash. Televizioni shtetëror iranian, i cili foli për një madhësi prej 5.9, specifikoi se për momentin nuk ka asnjë lajm për lëndime ose dëme.

Tronditja e parë u pasua nga një tronditje tjetër prej 4.5 ballë.

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera