Bota/Rajoni

Tërmeti i fortë shkund Greqinë!

Tërmeti i fortë shkund Greqinë!
19:03 | 18 Shtator 2020

Një tërmet i fortë është ndjerë në Greqi.

Të dhënat e para tregojnë se magnituda ka qenë 5.7 me epiqendër në Kretë.

Ndërsa thellësia raportohet 56 km.

Për shkak të intensitetit të lartë pritet të ketë dëmtime të vogla në ndërtesat e dobëta. Njerëzit afër epiqendrës duhet gjithashtu të përgatiten për pas tronditjet, bëjnë me dije autoritetet përkatëse. 

 

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera