[wp-story]

Bota/Rajoni

Tërmeti e la të pastrehë, shqiptarja lind foshnjën nën çadër

Tërmeti e la të pastrehë, shqiptarja lind foshnjën nën çadër
21:39 | 02 Dhjetor 2019

Një vajzë ka ardhur në jetë vetëm pak ditë pas tërmetit shkatërrimtar që goditi Durrësin mëngjesin e 26 nëntorit.

Familja Sula ka mbetur e pa strehë nga tërmeti. Ata jetojnë në çadër dhe fëmija e quajtur Ajsel, duket se ditët e para të jetës do t’i kalojë në kushte jo fort të përshtatshme.

“Mrekullia e jetës! Ndërsa familja Sula ka mbetur e pastrehë si pasojë e tërmetit dhe është strehuar në çadrën e emergjencës në Manëz, pak orë më parë ka lindur Ajsel, vajza e tyre që gëzon shëndet të plotë bashkë me mami Ardjanën”.

Ndërkaq një nën tjetër nënë që është larguar nga zonat e prekura nga tërmeti në Shqipëri ka lindur foshnjën Spitalin e Përgjithshëm të Prizrenit.

Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar Drejtori Ekzekutiv i Spitalit të Përgjithshëm të Prizrenit, Afrim Avdaj.

“Po ka lindur foshnja e parë. Foshnja është e gjinisë mashkull dhe nëna është durrësake”, ka thënë ai.

“Gjendja e nënës dhe e foshnjës është stabile. Familja ishte e strehuar në kampin inovativ në Prizren”, ka thënë ai.

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera