Bota/Rajoni

Tërmet në Greqi, lëkundjet u ndjenë edhe në Sarandë

Tërmet në Greqi, lëkundjet u ndjenë edhe në Sarandë
09:28 | 26 Qershor 2020

Mëngjesin e sotëm janë ndjerë disa lëkundje sizmike në Greqi dhe në jug të Shqipërisë.

Bëhet e ditur se magnituda ishte 3.5.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 38 kilometra në veriperëndim të Janinës dhe 9 kilometra në juf të Kefalovrisit, ndërkohë që lëkundjet janë ndjerë edhe në Sarandë.

Tërmeti u regjistrua në orën 07:15, teksa nuk raportohet për dëme materiale, raporton Tch.

Banori/banorja i/e dhjetë: Jeta të ofron njerëz të këqij, por unë ua gjej vendin

Të tjera