Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Tentim grabitje në Pejë, pronari i argjendarisë neutralizon grabitësin

  FrontOnline
  31 Mars 2023

  Një tentim grabitje ka ndodhur pasditen e sotme në Pejë. Me këtë rast grabitësi është goditur nga pronari i argjendarisë dhe të njëjtin Policia e ka dërguar për trajtim mjekësor në spitalin e Pejës.

  Zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Pejës, Fadil Gashi, ka thënë se pronari i argjendarisë në mbrojtje të pronës së tij është ballafaquar me grabitësin.

  “Rreth orës 18:20 jemi njoftuar se në qendër të qytetit një person ka tentuar të grabit një argjendari. I dyshuari është goditur me një mjet nga pronari apo viktima në këtë rast. I dyshuari është në emergjencë të spitalit dhe është duke u trajtuar”, ka thënë Gashi.

  “Frika ime është përballja me publikun”, thotë banori/banorja i/e 12-të i/e BBVK
  Nga Rubrika
  Lajme02 Qershor 2023
  Deputeti Hisen Berisha nga radhët e PDK-së ka folur për Front Online lidhur me situatën në veri ku ka komentuar tensionet atje....
  Lajme02 Qershor 2023
  Aleanca Veri-atlantike nuk do të lejojë që tensionet në Veriun e Kosovës të zgjerohen në vendet përreth, por as brenda Kosovës, ka...
  Lajme02 Qershor 2023
  Zyrtarët e Doganës së Kosovës kanë konfiskuar 568 litra tretës gjatë një aksioni në rajonin e Ferizajt. Ky aksion, siç njofton ky...
  Të tjera
  Lajme02 Qershor 2023
  Instituti GAP ka publikuar statistikat të cilat thonë se numri i nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme në nivel vendi ka...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Ukraina e kupton se është “e pamundur” të bashkohet me NATO-n derisa të përfundojë lufta, tha presidenti i saj. Volodymyr Zelenskyy tha...
  Lajme02 Qershor 2023
  Zëvendës-kryeministrja e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla gjatë fjalimit të saj në seancën e Kuvendit ku po diskutohet për gjendjen në veri,...
  Lajme02 Qershor 2023
  Ministri i Administrimit dhe Pushtetit Lokal (MAPL), Elbert Krasniqi, në seancën e Kuvendit të Kosovës, ka bërë të ditur se dy kryetarët...
  Lajme02 Qershor 2023
  Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, është takuar me ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier. Ai tha se raportet e Kosovës me ShBA-në...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Kuvendi Kombëtar i Republikës Srpska mirëpret të drejtën e Serbisë për të mbrojtur të drejtën për mbijetesë të popullit serb në Kosovë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.