Gjuha:
×
 • Lajme
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Televizioni Publik Gjerman: Në Kosovë, Coronavirusi jashtë kontrollit

  FrontOnline
  12 Gusht 2020

  Televizioni publik gjerman “ZDF” ka realizuar një reportazh në Kosovë rreth situatës pandemike dhe sipas tyre situata me COVID-19 ka dalë plotësisht jashtë kontrollit.

  ZDF ka përmendur numrin e lartë të personave që po vdesin si pasojë e virusit, derisa theksojnë faktin se Kosova ka më pak se dy milionë banor.

  “Në Kosovë, një vend që ka gati 2 milionë banorë, ndodhin çdo ditë nga 12 vdekje si pasojë e koronavirusit”, thuhet në shkrimin e publikuar nga ZDF.

  Gjithashtu mediumi gjerman ka përshkruar edhe situatën e rënduar nëpër spitale, mungesën e respiratorëve dhe zënien e pothuajse të gjithë shtretërve.

  ZDF shkruan se numri i personave të infektuar ka filluar të rritet që nga lehtësimi i masave në qershor.

  Në MINIMAX kanë filluar zbritjet finale me çmime fikse 2€, 5€, 7€, 9€
  Nga Rubrika
  Lajme09 Qershor 2023
  Gazeta prestigjioze franceze “Le Monde” ia ka kushtuar sot një tekst zhvillimeve në veri të Kosovës dhe kërkesave ndërkombëtare ndaj Kurtit dhe...
  Lajme09 Qershor 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka treguar se nuk është konsultuar me kryeministrin Albin Kurti për propozimin e draft-statutit për Asociacionin tek...
  Lajme09 Qershor 2023
  Deputetja e partisë “Guxo”, Jeta Statovci ka publikuar një fotografi bashkë me shefen e saj në Parlament, Mimoza Kusari-Lilën, ministren Artane Rizvanolli...
  Të tjera
  Lajme09 Qershor 2023
  Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës Adem Jashari' LKIA është bërë anëtare e Rrjetit CSR Kosova. Duke u bërë një nga anëtarët e korporatës...
  Lajme09 Qershor 2023
  Sekretari i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, ka reaguar ndaj kritikave të Hysamedin Ferajt dhe Elvis Hoxhës ndaj emisarëve perëndimor për dialogun Kosovë-Serbi....
  Lajme09 Qershor 2023
  Gjykata Themelore në Prishtinë i ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji avokatit për të cilin dyshohet që mori para me...
  Kronika09 Qershor 2023
  Mbrëmë, rreth orës 22:40, Policia Rajonale e Ferizajt ka pranuar një informacion se në rrugën “Tahir Meha” në Ferizaj është një rast...
  Ekonomi09 Qershor 2023
  Administrata Tatimore e Kosovës ka thënë se nëse bëhet krahasimi me periudhën e njëjtë të vitit 2022, ka rritje mbi 60 milionë...
  Sport09 Qershor 2023
  Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Alain Giresse ka folur rreth të gjitha temave që përfshijnë kampin dardan në një konferencë për media...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.