×
 • Lajme
 • Lajme

  Televizioni francez i kushton një reportazh Grykës së Rugovës

  FrontOnline
  04 Nëntor 2019

  Një emision televiziv i ka kushtuar një reportazh Grykës së Rugovës dhe bukurive të saj.

  “Paraja e fshehur”, e kanë titulluar gazetarët këtë bukuri të vendit tonë.

  “Gjatë udhëtimit tonë e zbuluam Grykën e Rugovës”, thuhet në reportazh.

  “E mbuluar me pyje, në të rrjedhin lumenj me ujë të pastër si kristal. Ne kishim mundësi të bënim shumë aktivitete në këtë vend”, thuhet tutje në reportazh derisa realizatorët tregojnë klipe të tyre duke bërë aktivitete të ndryshme të mundshme në Rugovë, sikur hikingu, alpiznimi dhe ngjitja nëpër male të larta nëpërmes rrugës “Via Ferrata”, lëshimi në zip-line, vizita nëpër shpellat e këtij vendi, soditja e pesiazheve malore etj…

  Në këto vende nuk do të ketë rrymë për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Emisari i Kryeministrit të Britanisë së Madhe për Ballkanin Perëndimor, Stuart Peach, pas përfundimit të vizitës në Kosovë është lajmëruar me një...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka njoftuar se tashmë ka nisur investimi në Klinikën e Kardiokirurgjisë dhe vlera e investimit në infrastrukturë...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Zyrtari i LDK-së, Berat Rukiqi, ka reaguar pas deklaratës së ministrit Liburn Aliu i cili në një intervistë për T7 ka thënë...
  Të tjera
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Blerando ka improvizuar një bisedë telefonike interesante. Ai është bërë kinse po flet me dikë në...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani njoftoi sot se Këshilli i Ministrave konfirmoi vendimin që Malta të...
  Sport01 Dhjetor 2023
  Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave ka shënuar fitore kundër Bullgarisë, në ndeshjen vendimtare në Grupin 5 në Ligën C të...
  Lifestyle01 Dhjetor 2023
  Shkaku më i zakonshëm i anemisë është mungesa e hekurit dhe pa të trupi juaj nuk është në gjendje të prodhojë hemoglobinën...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, Lumbardhi, Alby dhe Kaderi kanë diskutuar për gjestin e Bleros ndaj Besit. Ata u shfaqën të...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Zyrtarët policor së bashku me zyrtarë doganor edhe të premten e kanë mbajtur të “bllokuar” argjendarinë “Baraku”, pronari i së cilës u...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.