×
 • Tenderët
 • Tenderët

  “Telenovela” me tenderin për krijimin e hapësirave gjelbëruese në Rahovec

  FrontOnline
  04 Mars 2020

  Operatori ekonomik “Lulishtja Buçaj” për të tretën herë ka dorëzuar ankesë në Organin Shyqrtues të Prokurimit (OSHP) në lidhje me tenderin në vlerë prej mbi 200 mijë euro për krijimin e hapësirave gjelbëruese dhe mbjellja e drunjëve dekorativ-Lot 1 të Komunës së Rahovecit, raporton portali “Front Online”.

  Pleurat Buçaj, përfaqësues i operatorit ekonomik ankues “Lulishtja Buçaj”, ka deklaruar në seancën e së martës që lamë pas të OSHP-së se kjo çka po ndodhë me Komunën e Rahovecit nuk është në rregull, pasi që, sipas tij, është hera e tretë që ankohen ndaj vendimit të Komunës.
  Me arsyet e eliminimit të këtij operatori ekonomik nga Komuna e Rahovecit për shkak që, siç është thënë me mungesën e agronomit të diplomuar nuk është pajtuar as eksperti shqyrtues i OSHP-së, Sahit Beqiri, pasi që, sipas këtij të fundit, kompania e ka një të tillë me gradë bachelor dhe e plotëson këtë kriter, i cili i ka 3 vite përvojë pune.

  Në anën tjetër, Astrit Mullabazi nga Komuna e Rahovecit   ka deklaruar se në dosje të tenderit është kërkuar një agronom i diplomuar, ndërsa kompania e ka dorëzuar një bachelor të Agroekonomisë dhe që nuk ka përvojën e punës të kërkuar prej 3 viteve.

  /Front Online/

  Rame Lahaj, ambasador i VISA Infinite kartelës së Bankës TEB
  Nga Rubrika
  Lajme24 Nëntor 2023
  Zyrtarët e shtetit të Kosovës do t’i kenë në dispozicion një vjeçar veturat e markave “Dacia” dhe “Renault” për shfrytëzimin e të...
  Sport21 Nëntor 2023
  Skënderaj, i  drejtuar nga Fadil Nura, sapo ka nënshkruar kontratën në vlerë rreth 600 mijë euro për rregullimin e tribunave të stadiumit...
  Tenderët14 Nëntor 2023
  Koorporata Energjetike e Kosovës -KEK ka shpërblyer me tender në vlerë mbi 200 mijë euro kompaninë Rojet e Nderit për sigurimin e...
  Të tjera
  Kronika03 Dhjetor 2023
  Policia ka pranuar një informatë se në një pompë derivatesh nga dy persona rë dyshuar po kryhet shit-blerje e substancave narkotike. Ata...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Gjykata Themelore në Prishtinë sot ka caktuar masën e paraburgimit për një muaj ndaj Naim Murselit, Granit Plavës dhe Kushtrim Kokallës lidhur...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Familja e Liridona Ademajt, nëpërmjet një postimi në Facebook ka njoftuar se tashmë është marr vendimi që e ndjera të rivarroset në...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Osmani takon Von Der Leyen, diskutohet për afrimin e Kosovës me BE-në Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar presidenten e Komisionit...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Rreth 80 për qind e atyre që jetojnë në Gaza u është dashur të largohen nga shtëpitë e tyre. Kështu thuhet në...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Bora Zemani dhe Donald Veshaj janë një nga çiftet më të komentuar në showbizin shqiptar. Ata kanë marrë vëmendje me historinë e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.