×
 • Lajme
 • Lajme

  Telegram ngushëllimi i Vjosa Osmanit për vdekjen tragjike të dy fëmijëve të fshatit Milloshevë

  FrontOnline
  17 Qershor 2020

  Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka ngushëlluar familjen e dy fëmijëve që humbën dje jetën në fshatin Milloshevë të Komunës së Obiliqit, raporton Front Online.

  Telegrami i ngushëllimit:

  Jemi thellë të prekur nga humbja e jetës së dy fëmijëve të familjes Tërbunja dhe Salihu nga Millosheva!

  Në këto momente të rënda, bashkëndjejmë me familjet për këtë humbje të parakohshme të fëmijëve të tyre!

  Në emër të Kuvendit të Kosovës, familjeve dhe kryetarit të komunës së Obiliqit, z. Xhafer Gashi, u shpreh ngushëllime të sinqerta!

  Vetëm 60 euro kap ofertën Al Inclusive të “Sharr Travel” në Aqua Fafa
  Nga Rubrika
  Lajme22 Shtator 2023
  Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka thënë se strategjia e Kryeministrit Albin Kurti në procesin e dialogut, po e pozicionin e...
  Lajme22 Shtator 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se në kazermën “Skënderbeu” në Ferizaj, u betuan si ushtarë të Kosovës edhe...
  Lajme22 Shtator 2023
  Koloneli amerikan tashmë në pension, Todd Jacobus, i cili ka shërbyer për vite të tëra në Gardën e Iowas, e që për...
  Të tjera
  Bota/Rajoni22 Shtator 2023
  Ish-presidenti italian, Giorgio Napolitano, dikur komunist që ndihmoi vendin të përballet me krizën e borxhit në vitin 2011, vdiq të premten në...
  Lajme22 Shtator 2023
  Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj ka thënë se aktualisht Kosova ndodhet në udhëkryq. Sipas tij, në njërën anë janë pozicionuar presidenti amerikan...
  Lajme22 Shtator 2023
  Deputetja e LDK-së, Hikmete Bajrami ka thënë se Qeveria Kurti ka ardhur në pushtet me premtime boshe dhe që për këto tri...
  Bota/Rajoni22 Shtator 2023
  Lezha dje u cilësua si kryeqyteti i aksidenteve, megjithatë duket se jo të gjithë përplasjet ishin ngjarje aksidentale. Aksidenti i ndodhur në hyrje...
  Bota/Rajoni22 Shtator 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, falënderoi Kanadanë për mbështetjen e saj ndaj Ukrainës gjatë një takimi me kryeministrin kanadez, Justin Trudeau, të premten...
  Lajme22 Shtator 2023
  Emisari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, është pyetur për masat e mundshme apo pasojat nga SHBA-ja për ta mbajtur kryeministrin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.