×
 • Vip
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Të shtëna me armë zjarri në Missouri, vritet reperi i njohur

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Reperi Huey, 32 vjeç, ka mbetur i vrarë nga të shtënat në St. Louis.

  Reperi Huey, 32 vjeç, ka vdekur pasi u qëllua me armë në St Louis në mbrëmjen e së enjtes, shkruan DailyMail.

  Ylli i repit, emri i vërtetë Lawrence Franks Jr, u qëllua për vdekje gjatë të shtënave të dyfishta në qytetin e tij të lindjes Kinloch pak para orës 11:00, njoftoi St Louis Post-Dispatch.

  Ai u qëllua të paktën një herë jashtë oborrit të shtëpisë në Bulevardin Martin Luther King dhe vdiq menjëherë pasi mbërriti në spital, tha policia.

  Një tjetër person, 21 vjeç, i cili u plagos në incident, u shfaq më vonë në Drejtorinë e Policisë Ferguson me një plagë nga arma e zjarrit.

  Ai u trajtua në spital për lëndime jo të rrezikshme për jetën, thanë autoritetet.

  Që në mëngjes të premten, Policia e Qarkut St Louis nuk ka lëshuar detaje në lidhje me një motiv të mundshëm për ngjarjen dhe nuk është bërë asnjë arrestim.

  Të paktën 10 persona besohet se kanë qenë në vendin e ngjarjes kur ndodhën të shtënat, tha Benjamin Granda.

  Viktima e të shtënave, Huey, i cili ishte më i njohur për hitin e tij në vitin 2006 ‘Pop, Lock & Drop It,’ u identifikua nga familjarët dhe fansat në mediat sociale.

  KEDS e KESCO, përmes aktiviteteve të shumta, i bashkohen fushatës kundër Dhunës me Bazë Gjinore
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  NATO ka uruar Shqipërinë për Festën e Pavarësisë. “Ripostoni për t’u bashkuar me ne për të festuar Aleatin tonë #Shqipëri në #Ditën...
  Vip28 Nëntor 2023
  Vesa Vllasaliu, ish banorja e BBVK , me të rrëfyer historinë e tradhëtisë së të fejuarit të saj Mërgimit, e bëri atë...
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Më shumë se 46 mijë shtëpi janë shkatërruar në Gaza, tha OKB-ja. Gjithashtu janë dëmtuar më shumë se 234 mijë njësi banimi,...
  Të tjera
  Lajme28 Nëntor 2023
  Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell, tha se në takimin e ministrave të Jashtëm të NATO-s në sesion paraprak kanë folur...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Për historinë e shtetit shqiptar, të rinjtë e Kosovës dhe Shqipërisë janë të informuar. Kështu po thotë në një rrëfim për Front...
  Sport28 Nëntor 2023
  Drita ka ndarë rrugët me trajnerin grek Akis Vavalis pas shtatë muajve qëndrim të tij në qytetin e Gjilanit. Humbja nga Prishtina...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Siguria ushqimore në lëvizjen e lirë të kafshëve në vendet kufitare për të eliminuar sëmundjet e transmetueshme, por nga ana tjetër tregu...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Sekretari i Shtetit Amerikan, Antony J. Blinken, ka uruar qeverinë dhe popullin shqiptar me rastin e 111-vjetorit të Pavarësisë. Përmes një deklarate...
  Sport28 Nëntor 2023
  Ylli i futbollit Xherdan Shaqiri e ka uruar 111-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Futbollisti i Chikago Fire dhe Përfaqësueses së Zvicrës e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.