Bota/Rajoni

Të shtëna me armë zjarri në Missouri, vritet reperi i njohur

Të shtëna me armë zjarri në Missouri, vritet reperi i njohur
17:22 | 26 Qershor 2020

Reperi Huey, 32 vjeç, ka mbetur i vrarë nga të shtënat në St. Louis.

Reperi Huey, 32 vjeç, ka vdekur pasi u qëllua me armë në St Louis në mbrëmjen e së enjtes, shkruan DailyMail.

Ylli i repit, emri i vërtetë Lawrence Franks Jr, u qëllua për vdekje gjatë të shtënave të dyfishta në qytetin e tij të lindjes Kinloch pak para orës 11:00, njoftoi St Louis Post-Dispatch.

Ai u qëllua të paktën një herë jashtë oborrit të shtëpisë në Bulevardin Martin Luther King dhe vdiq menjëherë pasi mbërriti në spital, tha policia.

Një tjetër person, 21 vjeç, i cili u plagos në incident, u shfaq më vonë në Drejtorinë e Policisë Ferguson me një plagë nga arma e zjarrit.

Ai u trajtua në spital për lëndime jo të rrezikshme për jetën, thanë autoritetet.

Që në mëngjes të premten, Policia e Qarkut St Louis nuk ka lëshuar detaje në lidhje me një motiv të mundshëm për ngjarjen dhe nuk është bërë asnjë arrestim.

Të paktën 10 persona besohet se kanë qenë në vendin e ngjarjes kur ndodhën të shtënat, tha Benjamin Granda.

Viktima e të shtënave, Huey, i cili ishte më i njohur për hitin e tij në vitin 2006 ‘Pop, Lock & Drop It,’ u identifikua nga familjarët dhe fansat në mediat sociale.

KEDS fillon pilot projektin për inspektimin e rrjetit elektrik me dron

Të tjera