Lajme

Të shtëna armësh në Rahovec, policia konfiskon municion dhe arreston tre persona

Të shtëna armësh në Rahovec, policia konfiskon municion dhe arreston tre persona
11:15 | 27 Korrik 2021

Policia e Kosovës, Stacioni Policor në Rahovec, dje ka marr informacion se ka të shtëna me armë zjarri në fshatin Denjë të komunës së Rahovecit.

Patrullat policore menjëherë i janë përgjigjur rastit.

Në vendin e ngjarjes policia ka arrestuar tre persona të dyshuar të cilët kishin shtënë me armë si pasojë e një mosmarrëveshje të mëhershme si dhe janë konfiskuar tri armë të mbajtura pa leje.

“Personat e arrestuar janë:

B. B. lindur me 1986 m/k/sh

P. M. lindur me 1991 m/k/sh

B.M. lindur me 1984 m/k/sh

Në cilësi të provave materiale janë gjetur dhe sekuestruar:

Një armë automatike AK-47, një karikator dhe 11 fishek të kalibrit 7.62 mm.

Një pistoletë e tipit TT, një karikator.

Një pistoletë e tipit Stoeger, dy karikator dhe 79 fishek të kalibrit 9 mm”, njofton policia, transmeton Express.

Lidhur me veprimet e ndërmarra është njoftuar prokurori i shtetit, me urdhër të të cilit pas përfundimit të procedurave policore personat e dyshuar mbahen në ndalim policor për 48 orë.

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera