Gjuha:
×
 • Auto
 • Auto

  Të rejat e Hyundai Kona Electric

  FrontOnline
  11 Nëntor 2020

  Hyundai Kona Electric i është dhënë një pamje më të guximshme, thonë ekspertët.

  Furistrada Hyundai Kona Electric ka marrë një stil të rifreskuar dhe një mori aktualizimesh të teknologjisë për 2021, shkuran “AutoCar”.

  Më dramatikja e ndryshimeve është heqja e panelit të grilës, me EV që miraton një front të qetë që e veçon atë më qartë nga Kona e zakonshme.

  Dritat e reja të ngushta LED të ditës dhe dritat e ridizajnuara të asaj makine janë bartur nga modeli i mëparshëm, ashtu siç janë rrudhat e trupit dhe hyrjet e ulëta të ajrit që rrisin aerodinamikën.

  Pjesa e pasme kryesisht ka mbetur e paprekur, por dritat e rimodeluara në mënyrë delikate ndihmojnë për ta dalluar atë nga makina e vjetër.

  Kona Electric tani ka një ekran digjital 10.25 inç si standard, ndërsa një azhurnim i fundit ka filluar një ekran me prekje opsionale me madhësi të njëjtë, nga ai standard 8.0 inç. Përveç kësaj, pasagjerët e pasmë tani kanë sedije me ngrohje dhe një port të ri USB, transmeton lajmi.net.

  Përmirësimet në shërbimin e lidhjes Bluelink të Hyundai sjellin kontrollin e zërit, karikimin në distancë dhe kontrollin e largët të klimës për të ngrohur makinën nëse është e lidhur.

  Kona Electric mbetet në dispozicion me një bateri 39.2 kWh dhe një motor 134 bhp për një distancë 300 km ose një bateri 64 kWh dhe një motor 201 bhp për një distancë 480 km.

  Karakteristikat e reja të sigurisë për 2021 përfshijnë ndihmën e pikave të blinduara, ndihmën e trafikut të pasmë, paralajmërimin e daljes së sigurt dhe eCall, i cili njofton automatikisht shërbimet e urgjencës në rast të një aksidenti.

  Makina e azhurnuar do të dalë në shitje deri në Mars. Çmimi ende nuk është zbuluar, por ne presim një rritje të lehtë të çmimit aktual fillestar prej 34 mijë euro.

  KEDS njofton se këto vende do mbesin pa energji elektrike
  Nga Rubrika
  Auto02 Qershor 2023
  Prodhuesi gjerman i veturave sportive ka zbuluar “renovimin” më të fundit të logos së saj ikonë, vetëm më pak se një javë...
  Auto01 Qershor 2023
  Citroen ka lansuar një version hibrid të SUV-it të saj të familjes C5 Aircross. Citroen pretendon se elektrifikimi i motorit përmirëson “ekonominë”...
  Auto31 Maj 2023
  Një ankand bamirësie u mbajt në Kanë të Francës, ku “supertureri” i parë i Aston Martin, siç e quan kompania DB12, u...
  Të tjera
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Numri i viktimave nga përplasja e trenave në Odisha të Indisë ka shkuar në 288 dhe mbi 1000 janë plagosur, raporton CNN....
  Vip03 Qershor 2023
  Duket se raporti mes Kejvina Kthellës dhe Luiz Ejllit është krisur. Edhe pse nuk u ndanë mirë nga “Big Brother VIP” pas...
  Lajme03 Qershor 2023
  Zëvendës-këshilltari i parë i SHBA-së për Sigurinë Kombëtare, John Feiner, ka biseduar me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, si dhe me kryeministrin...
  Lajme03 Qershor 2023
  Institutin e Kosovës për Drejtësi (IKD), ka vlerësuar si të dobët punën e Kuvendit të Kosovës, por sipas tyre edhe gjatë këtij viti Kuvendi...
  Vip03 Qershor 2023
  Reperi i njohur i estradës shqiptare, Ledri Vula, pak ditë më parë ka promovuar albumin e ri “1 Goat për ty”. Ai...
  Lajme03 Qershor 2023
  Policia e Kosovës vazhdon të ketë mjaftë punë me shkelësit e rregullave në trafik. Në njoftimet e tyre, pothuajse nuk ka ditë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.