Auto

Të rejat e Hyundai Kona Electric

Të rejat e Hyundai Kona Electric
13:13 | 11 Nëntor 2020

Hyundai Kona Electric i është dhënë një pamje më të guximshme, thonë ekspertët.

Furistrada Hyundai Kona Electric ka marrë një stil të rifreskuar dhe një mori aktualizimesh të teknologjisë për 2021, shkuran “AutoCar”.

Më dramatikja e ndryshimeve është heqja e panelit të grilës, me EV që miraton një front të qetë që e veçon atë më qartë nga Kona e zakonshme.

Dritat e reja të ngushta LED të ditës dhe dritat e ridizajnuara të asaj makine janë bartur nga modeli i mëparshëm, ashtu siç janë rrudhat e trupit dhe hyrjet e ulëta të ajrit që rrisin aerodinamikën.

Pjesa e pasme kryesisht ka mbetur e paprekur, por dritat e rimodeluara në mënyrë delikate ndihmojnë për ta dalluar atë nga makina e vjetër.

Kona Electric tani ka një ekran digjital 10.25 inç si standard, ndërsa një azhurnim i fundit ka filluar një ekran me prekje opsionale me madhësi të njëjtë, nga ai standard 8.0 inç. Përveç kësaj, pasagjerët e pasmë tani kanë sedije me ngrohje dhe një port të ri USB, transmeton lajmi.net.

Përmirësimet në shërbimin e lidhjes Bluelink të Hyundai sjellin kontrollin e zërit, karikimin në distancë dhe kontrollin e largët të klimës për të ngrohur makinën nëse është e lidhur.

Kona Electric mbetet në dispozicion me një bateri 39.2 kWh dhe një motor 134 bhp për një distancë 300 km ose një bateri 64 kWh dhe një motor 201 bhp për një distancë 480 km.

Karakteristikat e reja të sigurisë për 2021 përfshijnë ndihmën e pikave të blinduara, ndihmën e trafikut të pasmë, paralajmërimin e daljes së sigurt dhe eCall, i cili njofton automatikisht shërbimet e urgjencës në rast të një aksidenti.

Makina e azhurnuar do të dalë në shitje deri në Mars. Çmimi ende nuk është zbuluar, por ne presim një rritje të lehtë të çmimit aktual fillestar prej 34 mijë euro.

Prince Caffe pjesëmarrës në panairin DUBAI EXPO 2021

Të tjera