Kronika

Të pa licencuar shpërndanin mish, arrestohen dy burra nga Istogu

Të pa licencuar shpërndanin mish, arrestohen dy burra nga Istogu
11:18 | 24 Mars 2020

Janë shoqëruar në stacion policor dy persona të cilët nuk kanë qenë të licencuar për shpërndarje të produkteve të mishit

Rasti ka ndodhur mëngjesin e së shtunës në fshatin Zallq të Istogut, bën të ditur policia në raportin 24 orësh.

Po ashtu, bëhet e ditur se inspektorët kanë bërë konfiskimin dhe asgjësimin e produkteve të mishitt.

Me vendim të prokuroruit, njëri nga të dyshuarit është dërguar në mbajtje ndërkaq tjetri është liruar në procedurë të rregullt.

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera