Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Të hënën nënshkruhet marrëveshja e bashkëpunimit mes MPB-së dhe EUROPOL-it

  FrontOnline
  24 Korrik 2020

  Ministria e Punëve të Brendshme dhe EUROPOL-i do të nënshkruajnë të hënën marrëveshje bashkëpunimi.

  Përmes një njoftimi drejtuar mediave, MPB’ja ka bërë me dije se ceremonia e nënshkrimit do të mbahet në ora 10:00, në ambientet e objektit kryesor të mionistrisë.

  Në ceremoni do të marrin pjesë edhe znj. Nataliya Apostolova, Shefe e Zyrës së BE-së/Përfaqësuese e Posaçme e BE-së në Kosovë, z. Rashit Qalaj, Drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, si dhe të ftuar tjerë nga institucione vendore e ndërkombëtare.

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të energjisë
  Nga Rubrika
  Lajme02 Qershor 2023
  Deputeti Hisen Berisha nga radhët e PDK-së ka folur për Front Online lidhur me zgjedhjet e përgjithshme në Kosovë. Sipas tij, zgjedhjet...
  Lajme02 Qershor 2023
  Kreu i Komunës së Zveçanit, Lulezim Hetemi, ka disa ditë që ka mbetur i ngujuar brenda objekti të Komunës. Ai është parë...
  Lajme02 Qershor 2023
  Deputeti liberal gjerman, Thomas Hacker ka përshëndetur përpjekjet për ndërmjetësim të Gjermanisë dhe Francës pas shpërthimit të konfliktit në veriun e Kosovës....
  Të tjera
  Lajme02 Qershor 2023
  Gjykata Themelore në Prishtinë ia ka shqiptuar 10 vjet burgim të akuzuarit me inicialet B.R. për veprën penale Vrasje në tejkalim të...
  Lajme02 Qershor 2023
  Gjykatësi Vidar Stensland është rizgjedhur kryetar i Dhomës së Specializuar të Gjykatës Kushtetuese (DhSGJK). Kjo është bërë e ditur përmes faqes zyrtare...
  Lajme02 Qershor 2023
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka uruar homologun e saj italian Sergio Mattarella për Ditën e Republikës, e cila festohet çdo...
  Lajme02 Qershor 2023
  Jehona Lushtaku-Sadriu nga LDK-ja ka kritikuar kryediploamten kosovare. Në një status në Facebook, ajo ka thënë se Donika Gërvalla Schëarz në Kuvendin...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Një sondazh tregon rënie rekord të shkallës së qytetarëve që janë të kënaqur me qeverinë në Gjermani dhe se 1 në 5...
  Lajme02 Qershor 2023
  Lista Serbe doli në konferencë për media pasi Albin Kurti publikoi listën e serbëve të cilët i cilësoi si kriminelë dhe organizatorë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.