Gjuha:
×
 • Vip
 • Vip

  “Të bën rrëmujë” – Bebe Rexha flet sërish për luftën me kilogramët e tepërt pas diagnozës me sindromën e vezores policistike

  FrontOnline
  25 Maj 2023

  Bebe Rexha ka folur hapur për betejat e të qenit në sy të publikut.

  Të enjten (25 maj), kantautorja, 33 vjeçe, ishte e ftuar në emisionin The Jennifer Hudson Show dhe u shpreh se sa “e vështirë” ka qenë që nga shtimi në peshë pas diagnozës së saj të fundit të sindromë së vezores policistike.

  Pasi foli për fillimet e saj në muzikë kur Rexha filloi të shkruante këngë në moshën 13-vjeçare, prezantuesja Jennifer Hudson e ndryshoi temën në pozitivitet trupor dhe e pyeti yllin e popit për një përvojë shqetësuese në mediat sociale, shkruan People.

  Foto: Chris Millard/WARNER BROS

  Këngëtarja e “I’m Good (Blue)” zbuloi se kohët e fundit ka lexuar disa komente rreth shtimit të peshës në një video të TikTok.

  “Dëgjo, ne jemi në sy të publikut, kështu që kjo do të ndodhë”, i tha ajo Hudson.

  “Unë isha shumë më e hollë dhe fitova pak peshë – kjo vjen me territorin. Nuk jam e inatosur për këtë, sepse është e vërtetë, por kur sheh gjëra të tilla, të bën rrëmujë”, tha ylli.

  “Ju nuk e dini se çfarë po kalon dikush, çfarë po kalon në jetën e tyre, kështu që është disi e vështirë. Por ndihem sikur, ne jemi në vitin 2023… nuk duhet të flasim për peshën e njerëzve”, shtoi ajo, pas një duartrokitjeje të madhe nga Hudson dhe audienca.

  Foto: Chris Millard/WARNER BROS

  “Dëgjo… Më pëlqen të ha, mirë? Më pëlqen të ha”, shtoi këngëtarja, ndërsa Hudson e mbështeti duke thënë, :“Nuk ka asgjë të keqe me këtë”.

  Rexha, e cila ka qenë e nominuar për tre çmime “Grammy”, më pas ka folur për të rejat e fundit shëndetësore.

  “Shkova te mjeku vitin e kaluar – dhe shumë gra në fakt e kanë këtë dhe nuk e dinë – por ata më diagnostikuan me PCOS , që është sindroma e vezores policistike”, zbuloi ajo.

  “Është një nga shkaqet kryesore pse gratë shtojnë peshë dhe janë të trasha. Unë shtova 13 kilogramë aq shpejt, ndoshta pak më shumë. Por ne duhet të jemi pozitivë dhe thjesht t’u tregojmë njerëzve dashuri”, vazhdoi artistja.

  Gjatë një paraqitje të fundit në emisionin SiriusXM të Gayle King, këngëtarja u hap edhe më shumë për përvojën e saj me PCOS, një çekuilibër hormonal që prek një në 10 gra në moshë riprodhuese.

  Gjendja mund të shkaktojë simptoma si perioda të parregullta, rritje të tepërt të flokëve, puçrra fytyre, shtim në peshë dhe infertilitet.

  “Patjetër që luftoj me peshën time dhe luftoj me pamjen time, dhe ka qenë e vështirë për mua. Sapo mora vesh kohët e fundit që kam PCOS dhe shumë gra e kanë atë ”, tha Rexha duke theksuar se shtimi në peshë është një simptomë e zakonshme me të cilën ajo trajtohet.

  “Është e vështirë… Unë padyshim që kam luftuar me peshën time dhe kam luftuar me ushqimin përgjithmonë”, kishte deklaruar ajo.

  “Më kujtohet se fillova dhe mora marrëveshjen time të parë të regjistrimit muzikor, ata e futë këtë në kokën time dhe më thanë kur mora nënshkrimin për herë të parë, ‘A je gati të futesh në formë? Sepse duhet të humbasësh deri në 10 kilogramë për të bërë këtë karrierë”, ka rrëfyer Bebe.

  Këngëtarja shpjegoi se për shkak se më parë ishte e rrethuar nga gjithë ai negativitet, ajo e kupton rëndësinë se kë mban në rrethin e saj.

  Edoni i shokuar teksa Lugati i tregon diçka për Artanin
  Nga Rubrika
  Vip03 Qershor 2023
  Capital T, Majku dhe Ledri, kanë bashkuar forcat e tyre për një bashkëpunim. Ky bashkëpunim tashmë është publikuar. ‘’Yjet Dalin Natën’’, quhet...
  Vip03 Qershor 2023
  Moderatorja Klea Huta dhe këngëtari Elgit Doda do të kurorëzojë lidhjen e tyre ditën e nesërme. Sipas ‘Vip Magazine’, çifti ka zgjedhur...
  Vip03 Qershor 2023
  Kylie Jenner po kalon një kohë argëtuese në vilën luksoze të aktorit të njohur, Timothee Chalamet. Fotot e paparacëve tregojnë çiftin duke...
  Të tjera
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Tre ushtarë izraelitë u vranë dhe disa të tjerë u plagosën nga një person i armatosur pranë kufirit me Egjiptin, sipas një...
  Lajme03 Qershor 2023
  Janë arrestuar dy person në Pejë, pasi dyshohet për vjedhje në një market. Në njoftimin e policisë bëhet e ditur se pas...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kati i dytë i një shtëpie është kapluar nga zjarri, si pasojë katër persona kanë marrë lëndime trupore. Sipas policisë, ngjarja ka...
  Lajme03 Qershor 2023
  Ambasadori i Finlandës, Matti Nissinen në një intervistë ka folur për zhvillimet e fundit në vend, tensionet në veri dhe dialogun Kosovë-Serbi. Diplomati...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Kosovari 47 vjeçar po drejtonte furgonin në mënyrë korrekte kur është goditur nga një makinë që kishte hyrë në korsinë e gabuar...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Udhëheqësi i forcës mercenare ruse, Wagner, Yevgeny Prigozhin, ka thënë se gati të gjithë luftëtarët e tij janë larguar prej qytetit ukrainas...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.