Auto

Taksi japonez – shtrihuni, flini – FOTO

Taksi japonez – shtrihuni, flini – FOTO
07:48 | 14 Shtator 2021

Fjetja në makina nuk është e pazakontë në Japoni, ku transportuesi i taksive Daiwa Motor Transportation në bashkëpunim me markën e pijeve relaksuese Chill Out ka lansuar #SleepingTaxi.

Toyota JPN Taxi bredhi rrugëve të Tokios për një kohë të kufizuar midis 30 gushtit dhe 4 shtatorit, duke u ofruar njerëzve një përvojë relaksimi falas. Për ata që nuk janë të njohur me automjetet e krijuara në Japoni, Toyota JPN Taxi u prezantua në vitin 2017 në formë prodhimi, me një trup të lartë, një kabinë të bollshme dhe një motor hibrid 1.5 litërsh LPG, transmeton FrontOnline.

Ky automjet shërbeu si bazë e përsosur për #Taxi Fjetur me një numër modifikimesh. Duke hyrë në këtë taksi pas një dite të vështirë do të gjeni gjithçka që ju nevojitet për t’u çlodhur.

Një tryezë portative me shumë pije relaksuese (në krahasim me pijet energjike), bimë pas dritareve anësore të mbuluara me një ekran, ndriçim ambienti, një ekran të vendosur në sediljen e përparme, një karikues për telefonin tuaj dhe më e rëndësishmja një jastëk të rehatshëm.

Meqenëse Toyota JPN Taxi ka një hapësirë ​​të madhe për këmbët, nuk është e vështirë për dikë të gjejë një pozicion të qetë ulës. Muzika e lehtë e luajtur përmes altoparlantëve dhe videove qetësuese në ekran i ndihmon udhëtarët të harrojnë shqetësimet e tyre, ndërsa një maskë gjumi e disponueshme ofrohet për ata me sy të ndjeshëm. Ne jemi të sigurt se ne preferojmë të flemë në një automjet në lëvizje në vend që të shtrihemi në një shtrat të rehatshëm. Duke thënë këtë, qytetarët e Tokios e shfrytëzuan mirë këtë shërbim promovues sepse ishte plotësisht falas, duke ofruar një përvojë të këndshme jashtë rutinës së përditshme./FrontOnline/

 

Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?

Të tjera