Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Takim urgjent në Qeveri për Telekomin

  FrontOnline
  18 Korrik 2020

  Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thirrur të shtunën në takim urgjent u.d. të kryeshefes së Telekomit, Burbuqe Hana, bordin dhe Sindikatën e Telekomit për të biseduar rreth bllokimit të llogarive të Telekomit.

  Telekomit iu bllokuan llogaritë, pasi Gjykata Themelore në Prishtinë ia ka njohur të drejtën Z-mobile për përmbarimin e borxhit të Arbitrazhit.

  KOHA raporton se takimi pritet të mbahet në ndërtesën e Qeverisë në orën 14:00.

  Takimi është konfirmuar edhe nga Telekomi.

  Nga kjo ndërmarrje është thënë që takimi është thirrur me iniciativë të ministrit të Ekonomisë, Blerim Kuçi.

  Me bllokimin e llogarive të Telekomit, nga kjo ndërmarrje është paralajmëruar se nuk mundet edhe gjatë të ofrojë shërbimet e saj.

  Mes të tjerash, sipas drejtorit teknik, do të ketë pasoja edhe për sigurinë shtetërore.

   

  Artani: Stresi e Andi u gëzuan për ndarjen e Julit, s’duhet t’iu gëzohesh fatkeqësive të të tjerëve (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme09 Qershor 2023
  Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu ka mohuar se sot është ndaluar nga KFOR-i për ta vizituar në zyrën e tij kryetarin e...
  Lajme09 Qershor 2023
  Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka folur për raportimet e shumta për mundësinë e vendosjes së sanksioneve ndaj Kosovës nga SHBA dhe...
  Lajme09 Qershor 2023
  Këshilltarja politike për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc në Qeverinë e Kosovës, Ardita Sinani ka reaguar pas lajmit për arrestimin e kreut të Shtëpisë...
  Të tjera
  Lajme09 Qershor 2023
  Blerim Vela, shef i stafit të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar të premten se Policia e Serbisë e ka arrestuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Mbrëmjen e së enjtes Tregu i Gjelbër në Prishtinë u kaplua nga zjarri. Vendi shumëngjyrësh ku ekspozoheshin shumë produkte, u bë shkrumb...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur në qendër të Rrogozhinës, ku drejtuesi i një mjeti ka aksidentuar dy fëmijë dhe më pas...
  Lajme09 Qershor 2023
  Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Brod të Shtërpcës, ku janë lënduar dy persona. Këtë për Front Online e ka konfirmuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, tash e dy javë pozitën e tij po e ushtron nga zyra e gjendjes civile në fshatin...
  Lajme09 Qershor 2023
  KEDS ka njoftuar se gjatë ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa qytete të Kosovës. Në njoftimin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.