[wp-story]

Lajme

Tahiri: Veseli ka vendos se personat që kanë probleme me ligjin nuk futen në listën për deputetë

Tahiri: Veseli ka vendos se personat që kanë probleme me ligjin nuk futen në listën për deputetë
22:37 | 05 Shtator 2019

Tahiri thotë se vendmi i kryetarit Veseli do të respektohet, askush nuk futet në listë për deputet nëse ka problem me ligjin.

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, në RTV Dukagjini, ka bërë të ditur se asnjë person i cili ka problem me ligjin nuk do të bëhet pjesë e listës për deputet nga radhët e PDK-së.

“Është përcaktim i zotri Veseli se në listën e PDK-së për deputet nuk do të futet askush nëse ka problem me ligjin. Unë këtu e konfirmoj në emër të kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, se asnjë person nuk futet në listë që ka problem me ligjin. Ky është vendim i kryetarit dhe do të respektohet si i tillë”, ka thënë Tahiri

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera