×
 • Lajme
 • Lajme

  Tahiri uron SHBA-në: Krenar që i takoj vendit më proamerikan në botë

  FrontOnline
  04 Korrik 2020

  Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri në urimin për Ditën e Pavarësisë së SHBA-së tha se ndihet krenar që i takon vendit më proamerikan në botë.

  Ai gjithashtu tha se është mirënjohës për ndihmën e SHBA-së ndaj shtetndërtimit të Kosovës.

  “Ndihem krenar që i takoj vendit më proamerikan në botë. Mirënjohës për përkrahjen e SHBA-ve dhënë Kosovēs dhe qytetarëve të saj. Të bekuar me madhështinë dhe rolin e SHBA-ve globalisht. Urime 4 Korriku. Zoti e bekoftë miqësinë e Kosovës me SHBA-të. Zoti i bekoftë Shtetet e Bashkuara të Amerikës”.

  Banori/banorja i/e dhjetë: Jeta të ofron njerëz të këqij, por unë ua gjej vendin
  Nga Rubrika
  Lajme04 Tetor 2023
  Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka thënë se Kosova nuk duhet të prodhojë raport të njëanshëm lidhur me agresionin në Banjskë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Kosova dhe Gjermania do të intensifikojnë bashkëpunimin në fushën e bujqësisë përmes projekteve konkrete bujqësore në mes të dyja shteteve. Kjo është...
  Lajme04 Tetor 2023
  Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka thënë për Front Online se zgjidhja e problemeve në veriune   Kosovës edhet vetëm zgjidhja politike. Sipas...
  Të tjera
  Vip04 Tetor 2023
  Rap-artisti i njohur shqiptar, Stresi, ka prezantuar së fundmi projektin e ri muzikor. “Sja keni idenë” mban titullin kënga, të cilën e...
  Lajme04 Tetor 2023
  Në mesin e tetorit, Tirana do të jetë nikoqire e Samitit të Berlinit. Agjenda tashmë është përcaktuar. Këshilltarja e kryeministrit të Shqipërisë,...
  Lajme04 Tetor 2023
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ditë më parë ka thënë se Kosova duhet që së bashku me Shtetet e Bashkuara të përgatisë...
  Kronika04 Tetor 2023
  Tre persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në  “Rrugën e Ulqinit” në Mitrovicë. Lajmin për Front Online...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Roja Bregdetare e Filipineve po heton përplasjen e një anije peshkimi që vrau tre persona, përfshirë kapitenin, thanë zyrtarët të mërkurën. Incidenti...
  Lajme04 Tetor 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në vazhdimësi po deklaron KFOR-i duhet ta marrë kontrollin ne veri të Kosovës. E, deklaratën e  Ramës,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.