×
 • Lajme
 • Lajme

  Tahiri: Trump kundër shkëmbimit të territoreve, lajm shumë i mirë për paqen në Ballkan

  FrontOnline
  20 Qershor 2020

  Tahiri: Trump kundër shkëmbimit të territoreve, lajm shumë i mirë për paqen në Ballkan

  Ish-kryenegociatorja, Edita Tahiri, thotë se është shumë lajm i mirë për paqen në Ballkan fakti që u bë e qartë që Administrata e presidentit Donald Trump është kundër idesë së korrigjimit të kufijve.

  Gjithashtu Tahiri ka rikujtuar Samitin e Berlinit të mbajtur në fundprillin e vitit 2019, takim në të cilin thotë se kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka larguar një ide të tillë nga tavolina.

  “Donald Trump është kundër ‘shkëmbimit të territoreve” në dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, gjë që u bë e qartë nga emisari i tij dje. Kancelarja Merkel eleminoi “shkëmbimin e territoreve” vitin e kaluar në Samitin e Berlinit. Ky është një lajm shumë i mirë për paqen në Ballkan”, ka shkruar ish-ministrja për dialog.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Partnerët e listës “Beteja politike e shqiptarëve vazhdon – Shaip Kamberi”, kanë zhvilluar sot një takim në Prishtinë me kryeministrin Albin Kurti,...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  residentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me presidenten Nataša Pirc Musar, gjatë konferencës “COP28”. Osmanika thënë se në këtë takim kanë...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Deputeti në parlamentin suedez, Magnus Jakobsson, ka vizituar lokalin “Lejos Cafe” që është hapur për Liridona Ademajn. Jakobsson theksoi se Liridonën do...
  Të tjera
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Pjesëtarët e Njësisë Speciale Intervenuese, janë duke kryer përsëri bastije në argjendarinë në Prishtinë, pronari i së cilës u arrestuar ditë më...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Në vitin 1999 ka ndërhyrë për t’i dhënë fund luftës në Kosovë. Për 78 ditë me radhë, NATO-ja ka bombarduar caqet e...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur fshatin ne Zues të Shkodrës, ku një makinë është përplasur me shtyllën elektrike duke lënë të...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një grua shtatzënë ka vdekur, katër persona janë lënduar dhe nëntë janë të zhdukur pas një tërmet të fuqishëm që goditi Filipinet....
  Vip03 Dhjetor 2023
  Blero u ka treguar Blerandos dhe Ardit se si e ka punuar këngën N.U.N. Ai tha se tekstin e kësaj kënge e...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Është therur me thikë një person në zonën e quajtur “Kodra e Priftit” në Tiranë. Bëhet e ditur se personi i therur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.