Lajme

Tahiri: Trump kundër shkëmbimit të territoreve, lajm shumë i mirë për paqen në Ballkan

Tahiri: Trump kundër shkëmbimit të territoreve, lajm shumë i mirë për paqen në Ballkan
11:41 | 20 Qershor 2020

Tahiri: Trump kundër shkëmbimit të territoreve, lajm shumë i mirë për paqen në Ballkan

Ish-kryenegociatorja, Edita Tahiri, thotë se është shumë lajm i mirë për paqen në Ballkan fakti që u bë e qartë që Administrata e presidentit Donald Trump është kundër idesë së korrigjimit të kufijve.

Gjithashtu Tahiri ka rikujtuar Samitin e Berlinit të mbajtur në fundprillin e vitit 2019, takim në të cilin thotë se kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka larguar një ide të tillë nga tavolina.

“Donald Trump është kundër ‘shkëmbimit të territoreve” në dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, gjë që u bë e qartë nga emisari i tij dje. Kancelarja Merkel eleminoi “shkëmbimin e territoreve” vitin e kaluar në Samitin e Berlinit. Ky është një lajm shumë i mirë për paqen në Ballkan”, ka shkruar ish-ministrja për dialog.

Prince Espresso miku më i mirë i yjeve të Sunny Hill Festival

Të tjera