Lajme

Tahiri takon trajnerët e njohur vushtrrias , zotohet për përkrahje edhe më të madh për sportin

Tahiri takon trajnerët e njohur vushtrrias , zotohet për përkrahje edhe më të madh për sportin
18:22 | 24 Tetor 2021

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, kandati i LDK-së për kryetar komune, Xhafer Tahiri sot ka takuar dy trajnerët Vushtrrias, Besim Pantina dhe Arben Parduzi për të cilët ka thënë se janë shembull i profesionalizmit dhe përkushtimit në sport.

“I kemi tre fishuar subvencionet për sport, e jemi i vetmi qytet në Kosovë që shpërblejmë me 5,000 € ekipet, sportistët kampion.
Do të vazhdojmë të përkrahim edhe më shumë sportin që të kemi më shumë kampion” ka thënë Tahiri.

Postimi i plotë i Tahirit:

E diela sportive me dy nga trajnerët më të mirë të qytetit që duam 💙

Besim Pantina dhe Arben Parduzi janë shembull i profesionalizmit dhe përkushtimit në sport 🤝

I kemi tre fishuar subvencionet për sport, e jemi i vetmi qytet në Kosovë që shpërblejmë me 5,000 € ekipet, sportistët kampion.
Do të vazhdojmë të përkrahim edhe më shumë sportin që të kemi më shumë kampion.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera