Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Tahiri ndeshet me protestuesit e revoltuar: Ju jeni ma hajna, nesër marrim vendim në Qeveri

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Punëtorët e Telekomit kanë dalur afër objektit të Qeverisë së Kosovës për të protestuar për shkak të bllokimit të llogarive të kësaj ndërmarrjeje.

  Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri, ka dalur jashtë objektit të Qeverisë dhe iu ka thënë punë torëve se Qeveeria nesër do ta marrë një vendim lidhur me këtë çështje.

  “Blerimi e dha pozicionin e vet. Kjo nuk është temë hajgare, është temë serioze. Qeveria duhet me dhënë zgjedhje, askush tjetër. Blerimi e ka arritë që me e përgatit marrëveshjen. Ne duhet me marrrë këtë vendim dhe këtë vendim duhet me marrë shpejt, më së largu nesër”, ka thënë Tahiri.

  Për protestuesit që thirrën “hajna”, Tahiri ka thënë se ata janë hajna vetë.

  “Për ata që po thojnë hajna, unë ju kqyri në sy, jeni ma hajna se unë krejt. Unë nuk jam hajn, jam njeri përfaqësues. Nesër Qeveria duhet me ia dhënë këtë një zgjedhje”, ka thënë Tahiri.

  Ai më pas ka kërkuar falje nëse dikush është ndier i ofendues me përgjigjen e tij, “por unë s’jam hajn dhe s’lejoj me më thënë dikush hajn kurrë”.

  “Tash do ta dërgoj një e-mail te qeveria, te kryeministri, që këtë punë me kry nesër në afatin më të shkurtër kohor. Jam me ju, ju kuptoj, edhe unë kam fëmijë si ju”, u ka thënë Tahiri protestuesve.

  Protestuesit e indinjuar e kanë pyetur Tahirin dhe ministrin e Ekonomisë, Blerim Kuçin se a i kanë marrë ata rrogat.

  Ambasadorja e parë e Izraelit në Kosovë, e impresionuar me punën në Comodita
  Nga Rubrika
  Lajme19 Mars 2023
  Prerja ilegale e pyjeve po shënon rritje ndër vite. prerja nga Ministria e Bujqësisë kanë thënë se prej shkaqeve që po qojnë...
  Lajme19 Mars 2023
  Sekretari Blinken vlerëson marrëveshjen Kosovë-Serbi si hap kyç drejt anëtarësimit në BE dhe përparimit ekonomik. Shtetet e Bashkuara kanë mirëpritur marrëveshjen e...
  Lajme19 Mars 2023
  E dikur një ish sekretar i ministrisë së Shëndetësisë Pleurat Sejdiu, që sot është kryetar i Odës së Mjekëve të Kosovës, nuk...
  Të tjera
  Vip19 Mars 2023
  Olta-Kiara dhe Kristi-Qetësori janë dy çiftet për të cilët publiku duhet të votojë dhe të zgjedhë se kë do të çojë në...
  Lajme19 Mars 2023
  Besfort Krasniqi, sekretari i përgjithshëm i posa zgjedhur i Universitetit të Prishtinës, në qershor të vitit të kaluar ishte denoncuar për ngacmim...
  Lajme19 Mars 2023
  Ministria e Jashtme turke thotë se do të mbështesë të gjitha nismat që synojnë normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë Turqia...
  Lajme19 Mars 2023
  Sot paradite në motelin “Villa A1” te Tranziti i Vjetër në Prizren, u gjet pa shenja jete një burrë i moshës 77-vjeçare....
  Bota/Rajoni19 Mars 2023
  Presidenti aktual i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, nuk ka arritur fitore bindëse në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale. Sipas parashikimeve...
  Lajme19 Mars 2023
  Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Petrit Musa, ka reaguar pas takimit të kryeministrit Albin Kurti në Ohër, ku janë pajtuar që të zbatohen...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.