Lajme

Tahiri: Kurti tash e zbuloi Amerikën, më mirë vonë se kurrë!

Tahiri: Kurti tash e zbuloi Amerikën, më mirë vonë se kurrë!
20:35 | 22 Maj 2022

Politikanja e njohur, Edita Tahiri, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, vonë e zbuloi SHBA-në.

Tahiri shton se pak ka rëndësi kjo, sepse atë e kanë ëbrë më herët liderët e UÇK-së e LDK-së, të cilët udhëhoqën lëvizjen për pavarësi të Kosovës.

“Kurti tash e zbuloi Ameriken! ma mire vone se kurr!“

“Pak rendesi ka kjo vonese e tij, sepse ka pase kush ta beje – ata jemi ne udheqja e levizjes per pavaresi, LDK dhe UCK”, shtoi ajo.

Kurti ka qenë në vizitë në SHBA prej datës 6 maj.

Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…

Të tjera