Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Tahiri: Kurti po luan lojë të pasinqertë me qytetarët, sonte do duhej ta shkarkonte Rashiqin

  FrontOnline
  2 muaj më parë

  Anëtari i Kryesisë së LDK’së, Xhafer Tahiri thotë se kryeministri Albin Kurti dhe vartësit e tij po luajnë lojë të pasinqertë me qytetarët e Kosovës.

  Tahiri në T7 tha se qeveritarët në takime me ndërkombëtarët nuk shprehen kundër Asociacionit.

  “Kurti dhe vartësit e vet po e luajnë një lojë të pasinqertë me qytetarët e Kosovës në raport me dialogun me Serbinë dhe për Asociacionin.

  Në njërën anë në takime me ndërkombëtarët nuk shprehen kundër Asociacionit, sot ta zëmë në takim kanë qenë 4 përfaqësues të Kurtit”, tha ai,

  Tutje, Tahiri tha se Kurti do të duhej sonte ta shkarkonte ministrin për Komunitete dhe kthim, Nenad Rashiqi, pasi kërkoi formimin e Asociacionit.

  “Prandaj po them se është lojë e pasinqertë se janë pajtuar për të themeluar Asociacioni. Si munet Rashiq me kërku themelimin e Asociacioni e Kurti mos me kërku. Do të duhej sonte ta shkarkonte Rashiqin, pasi po kërkon një qëndrim që është i kundërt me atë të Kurtit.

  Miqtë ndërkombëtarë kanë kuptuar këtë pa sinqeritet”, tha Tahiri.

  Shqipëria mbushet me turistë kosovarë falë Sharr Travel
  Nga Rubrika
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, duke folur për Planin Evropian, deklaroi se asnjë kryeministër s’ka bërë kaq dëm sikur...
  Lajme21 Mars 2023
  Sekretari i Përgjithshëm i Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, e ka mirëpritur dakordimin që u arrit në Ohër më 18...
  Lajme21 Mars 2023
  Një aksident trafiku ka ndodhur sonte në Vushtrri ku një veturë ka goditur tre këmbësor. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë...
  Të tjera
  Vip21 Mars 2023
  Ermal Mamaqi feston sot ditëlindjen e 41 dhe në këtë ditë speciale nuk kishte si të mungonte një urim nga gjysma e...
  Lajme21 Mars 2023
  Kthehet ora verore me akrepat e orës që lëvizin një orë përpara mes të shtunës 25 dhe të dielës 26 mars. I...
  Lajme21 Mars 2023
  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, e ka ndërlidhur raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit ku përmendet korrupsioni në Qeveri, me emrin e...
  Lajme21 Mars 2023
  Presidenca e Kosovës i ka reaguar Aleksander Vuçiqit, të parit të shtetit serb, pasi ky tha se Serbia nuk pajtohet në asnjë...
  Lajme21 Mars 2023
  Në Nenin 7 të marrëveshjes së Ohrit nuk ka zotime të reja, por ka pajtim për t`i zbatuar marrëveshjet e viteve 2013...
  Lajme21 Mars 2023
  Ish-kryetar i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani ka thënë se marrëveshja mes kryeministrit kosovar, Albin Kurtit dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq ka lëvizur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.