Lajme

Tahiri: Këtë javë të merret vendimi për heqjen e taksës

Tahiri: Këtë javë të merret vendimi për heqjen e taksës
23:25 | 25 Shkurt 2020

Analisti politik Ramush Tahiri ka thënë se Qeveria Kurti duhet ta heqë taksën gjatë kësaj jave.

Ai ka thënë se në rast se nuk e heq taksën, atëherë kjo qeveri mund të mos vazhdojë tutje.

“Këtë javë duhet të jetë vendimi për heqjen e taksës. Nuk është normale në marrëdhëniet ndërkombëtare mes shteteve. Është masë politike që e bllokon një marrëdhënie ekonomike. S’kemi asnjë përkrahje ndërkombëtare për taksën”, ka theksuar Tahiri për RTK.

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera