×
Etiketë: zyret
Lajme25 Shtator 2020
Pasi është ndaluar, nënkryetari i OVL-së së UCK-së, Nasim Haradinaj, është sjell nga hetuesit e Dhomave të Specializuara në zyrat e EULEX-it në Prishtinë. Në asistim kanë qenë edhe Policia e Kosovës.Ky arrestim është bërë...
Lajme25 Shtator 2020
Nënkryetari i OVL-UÇK, Nasim Haradinaj ka akuzuar gazetarin, Vehbi Kajtazin për përshpejtimin e procedurave për bastisjen e OVL-UÇK. Ai tha para mediave se deklaratat që ka dhënë Kajtazi dje, tregojnë se ai është fajtor, shkruan...
Lajme25 Shtator 2020
Paradita e sotme nisi zhurmshëm në Organizatën e Veteranëve të Luftës së UÇK-së. Diku rreth orës 11:00 në zyrat e kësaj organizate hynë pa paralajmërim dhjetëra policë të armatosur e të maskuar të EULEX-it. Urdhëri...
Lajme25 Shtator 2020
Para disa minutash zyrtarët e EULEX-it kanë nxjerrur dy pako nga zyret e OVL-UÇK. Ndërsa tani ata janë kthyer me dy pako të cilat duken të mbushura, shkruan Front Online. Nuk dihet se çfarë ka...
Front TV22 Shtator 2020
Kryetari i OVL-së së UÇK-së, Hysni Gucati ka thënë sot se në organizatë janë sjellë dosje të reja të Gjykatës Speciale nga një person i panjohur, raporton Front Online. “Sot në OVL-UÇK, ka mbërritur edhe...
Lajme08 Shtator 2020
OVL e UÇK-së po pretendon se rreth 4 mijë dokumente të klasifikuara të Gjykatës Speciale i kanë ardhur nga një person i panjohur ditën e djeshme në seli, raporton Front Online. Lidhur me këtë çështje,...
Lajme04 Gusht 2020
Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se emri i kryeministrit dhe i presidentit të Kosovës kalojnë nëpër zyret e LDK’së. Ai komentoi deklaratën e tij pas zgjedhjeve të 6...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka arritur në Bruksel ku do të takohet me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti.Vuçiq u prit nga komisioneri për Zgjerim, Oliver Varheji me libër “Kosovo i Metohije”. Varheji postoi një...
Lajme24 Qershor 2020
Në zyret e Partisë Demokratike të Kosovës tani kanë arritur edhe bashkluftarët e Kadri Veselit, Adem Grabovci e Rame Buja, raporton Front Online. Ky takim mes tyre dhe kreut të PDK-së vjen pas lajmit se...
Ekonomi24 Qershor 2020
Korporata Energjetike e Kosovës (KEK) po del se ka trajtuar me top prioritet dhe duke i dhënë monopol për 20 vite rresht një operator ekonomik qe ka përfituar qindra miliona euro tenderë në këtë ndërmarrje...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.